Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Tuzla’da bir şahıs ayrıldığı avukat olan eski nişanlısını restoran içerisinde tabanca ile vurarak öldürdü. TUZLA, İSTANBUL (rehberaydin.com …

11.01.2022
Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Tuzla’da bir şahıs ayrıldığı avukat olan eski nişanlısını restoran içerisinde tabanca ile vurarak öldürdü.

TUZLA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Tuzla‘da bir şahıs ayrıldığı avukat olan eski nişanlısını restoran içerisinde tabanca ile vurarak öldürdü. Cinayet zanlısı saldırıyı gerçekleştirdiği restoranda polis takımları tarafından gözaltına alındı.

Olay, skent aydın haberlerit 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi’nde bulunan bir restoranda gerçekleşti. Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Dilara Yıldız (29) eski nişanlısı Oktay Dönmez (29) tarafından yemek yedikleri restoranda tabanca ile ateş açılarak öldürüldü. Birkaç gündür iş nedeniyle kent dışında olan Avukat Dilara Yıldız konutuna geldiği sırada eski nişanlısının meskende olduğunu fark etti. Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından kendi konutunda darp edildikten sonra silah zoruyla Tuzla’da bulunan restorana getirildi. İkili burada bir müddet konuştuktan sonra Dilara Yıldız restoranda bulunan vatandaşlardan yardım istedi. Vatandaşların olayı polis takımlarına bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis gruplarını gören katil Oktay Dönmez belinde bulunan tabancayı çıkararak Avukat Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti. Avukat Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğsüne isabet eden kurşunlar ile olay yerinde hayatını kaybetti. Katil Oktay Dönmez olay yerinde polis takımları tarafından gözaltına alındı. Olay yeri inceleme takımlarının çalışmalarından sonra Yıldız’ın cenazesi İsimli Tıp Kurumuna sevk edildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

10 GÜN BOYUNCA KONUTTA DİLARA YILDIZ’I BEKLEDİ

Katil Oktay Dönmez, duruşmaları nedeniyle bir müddettir kent dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan meskeninde 10 gün boyunca gelmesini bekledi. Teze nazaran, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız konuta geldiğinde silah zoruyla Yıldız’ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha evvelce hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ilişkin olan arabası kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

CİNAYET POLİS MERKEZİNİN YANINDA BULUNAN RESTORANDA İŞLENDİ

Katil Dönmez tarafından zorla alıkonularak polis merkezinin yanında bulunan restorana getirilen Avukat Dilara Yıldız burada bir müddet katil Dönmez ile oturdu. Etraftakilerin savına nazaran, Yıldız lavaboya giderken dahi katil Oktay Dönmez, Yıldız’ın yanından ayrılmadı. İkili restoranda bir mühlet konuştuktan sonra, olay yerine gelen polis takımlarını gören Dönmez panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Yıldız’a 5 el ateş eden Dönmez olay yerinde polis takımları tarafından yakalandı. Yıldız olay yerinde bedenine aldığı kurşunlar ile hayatını kaybetti.

GÖNDERDİĞİ İLETİLER KAN DONDURDU

Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a toplumsal medya üzerinden attığı bildiriler kan dondurdu. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı bildirilerde Yıldız’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine “çok vaktin yok bu hayatta” diyerek tehdit ettiği görüldü. İletileri toplumsal internet hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan karşılık vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın lakin nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim” dediği görüldü.

BAYANA ŞİDDETE KARŞI TOPLUMSAL İNTERNET HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Avukat Dilara Yıldız’ın bayana şiddete karşı toplumsal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Gayret Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Bayanlara fizikî, sözsel ya da ruhsal olarak şiddet uygulamak insanlık kabahatidir. Bu berbat cürüm; kültürel, dini ya da toplumsal kılıflarla haklı gösterilemez” halinde tepki gösterdiği görüldü.

ARKADAŞLARI OLAY YERİNDE HUDUT KRİZİ GEÇİRDİ

Avukat Dilara Yıldız’ın yakınları ve arkadaşları acı olayı haber alır almaz olay yerine koştu. Cinayetin işlendiği restoran önünde toplanan Yıldız’ın acılı yakınları olay yerinde hudut krizi geçirdi.

“KENDİSİ YOKKEN KONUTUNDA KALMIŞ”

Dilara Yıldız’ın yakın arkadaşı, “Bayağı bir vakittir tehdit alıyordu. Hatta biz uyardık, tek kalma, tek gelme. Konutunda kalmış, kendisi yokken. Bugün nasıl yakaladı onu tam bilmiyorum, yalnızca benden yardım istedi. Birinci beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul’a geldiğinden. ‘Bana gelecektin Meniş, sakın gelme’ dedi. Ben bir an kala kaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben konuk ağırlıyorum şu anda dedi. Sesi çok huzursuz ve sertti. Tamam mı dedi akabinde kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu yakaladı. Ondan sonra ailesine ulaştım.” dedi

“İMANA GELSİN BOL BOL KURAN OKUSUN”

Katilin kendisine de bildiri attığını belirten Yıldız’ın arkadaşı, “Evet eski nişanlısıydı. Çocuk istikrarsız bir çocuktu aslında. Nişanlandığında fark etti, yüzüğü attı. Attıktan sonra saplantı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı arıyordu, birkaç kez aradı. İş yerime toplumsal medyadan ulaştı. Kendisi de tesadüfen benim iş yerimdeydi. Sonra benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı bir şeyler. Kimsin dedim, numara kayıtlı olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara’yla ilgili abuk subuk şeyler dedin, bak sen tehdit ediyorsun dedim.. Bu insanlığa yakışmaz. Ben şu an Gürcistan’dayım, tehdit de etmiyorum, ispatlayın dedi. Yalnızca şunu yazmış, ‘imana gelsin, bol bol Kur’an okusun.’ Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim. Daha sonra aslında bu haberi aldık” dedi.

“ÖLDÜĞÜNÜ HALA KABUL EDEMİYORUM”

Öldürülen Avukat Dilara Yıldız’ın arkadaşı Ayşe Aydın, “Şu anda hakikaten hepimizin canı acıyor. Sahiden, içeride yatan hiç hak etmediği bu davranışı yaşayan hanımefendi, avukatımız, tıpkı vakitte arkadaşımız. İstanbul Hari̇ka Varlık Uzmanları Odası’nın avukatıydı, resmi avukatıydı. Yalnızca İstanbul değil, Türkiye’deki tüm kusursuz varlık uzmanlarının hakkını korumak için davalar açan yüz bine yakın bayan esnafın avukatıydı. ve bu bayan cinayetlerinin artık bitmesini istiyorum, bayana şiddeti istemiyoruz. Daha evvel Dilara bana, Dilara diyorum öldüğünü hala kabul edemiyorum, rehberaydin.comnete uğradığı için ayrıldığını söylemişti. Kurtulamadığını, düşünce yaşadığını, esasen herkesin elinde bildirileri var.” dedi.

(Emre Sertdemir – Ömer Karaoğlu/ rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.