Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü Tuzla’da müthiş cinayet: avukat olan eski nişanlısını restoran ortasında kurşunlayarak öldürdü …

11.01.2022
Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü Tuzla’da müthiş cinayet: avukat olan eski nişanlısını restoran ortasında kurşunlayarak öldürdü Tuzla’da bir şahıs ayrıldığı avukat olan eski nişanlısını restoran içerisinde tabanca ile vurarak öldürdü.

TUZLA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Genç avukat eski nişanlısı tarafından öldürüldü

Tuzla‘da fecî cinayet: avukat olan eski nişanlısını restoran ortasında kurşunlayarak öldürdü

İSTANBUL – Tuzla‘da bir şahıs ayrıldığı avukat olan eski nişanlısını restoran içerisinde tabanca ile vurarak öldürdü. Cinayet zanlısı taarruz gerçekleştirdiği restoranda polis grupları tarafından gözaltına alındı.

Olay, skent aydın haberlerit 22.00 sıralarında Tuzla Cami Mahallesi Sahilyolu Caddesi’nde bulunan bir restoranda gerçekleşti. Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, İstanbul Barosuna kayıtlı Avukat Dilara Yıldız eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından yemek yedikleri restoranda tabanca ile ateş açılarak öldürüldü. Birkaç gündür iş nedeniyle kent dışında olan Avukat Dilara Yıldız konutuna geldiği sırada eski nişanlısının konutta olduğunu fark etti. Eski nişanlısı Oktay Dönmez tarafından kendi meskeninde darp edildikten sonra silah zoruyla Tuzla’da bulunan restorana getirildi. İkili burada bir mühlet konuştuktan sonra Dilara Yıldız restoranda bulunan vatandaşlardan yardım istedi. Vatandaşların olayı polis takımlarına bildirmesi üzerine olay yerine gelen polis takımlarını gören katil Oktay Dönmez belinde bulunan tabancayı çıkararak Avukat Dilara Yıldız’a 5 el ateş etti. Avukat Dilara Yıldız başına, boynuna ve göğüsüne isabet eden kurşunlar ile olay yerinde hayatını kaybetti. Katil Oktay Dönmez olay yerinde polis grupları tarafından gözaltına alındı. Olay yeri inceleme takımlarının çalışmalarından sonra Yıldız’ın cenazesi İsimli Tıp Kurumuna sevk edildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

10 gün boyunca konutta Dilara Yıldız’ı bekledi

Katil Oktay Dönmez, duruşmaları nedeniyle bir müddettir kent dışında olan Avukat Dilara Yıldız’ın Tuzla’da bulunan meskeninde 10 gün boyunca gelmesini bekledi. Teze nazaran, katil Oktay Dönmez, Avukat Dilara Yıldız meskene geldiğinde silah zoruyla Yıldız’ı alıkoyarak darp etti. Dönmez, daha evvelce hazırladığı senetleri Yıldız’ın imzalamasını ve Yıldız’a ilişkin olan arabası kendi üzerine geçirmesi için baskı yaptığı öğrenildi.

Cinayet polis merkezinin yanında bulunan restoranda işlendi

Katil Dönmez tarafından zorla alıkonularak polis merkezinin yanında bulunan restorana getirilen Avukat Dilara Yıldız burada bir müddet katil Dönmez ile oturdu. Etraftakilerin argümanına nazaran, Yıldız lavoboya giderken dahi katil Oktay Dönmez, Yıldız’ın yanından ayrılmadı. İkili restoranda bir müddet konuştuktan sonra, olay yerine gelen polis takımlarını gören Dönmez panik yaparak ayağa kalktı. Dilara Yıldız’a 5 el ateş eden Dönmez olay yerinde polis grupları tarafından yakalandı. Yıldız olay yerinde bedenine aldığı kurşunlar ile hayatını kaybetti.

Katilin gönderdiği bildiriler kan dondurdu

Katil Oktay Dönmez’in, Avukat Dilara Yıldız’a toplumsal medya üzerinden attığı iletiler kan dondurdu. Dönmez’in, Dilara Yıldız’a attığı bildirilerde Yıldız’ı öldüreceğini planladığını ve kendisine “çok vaktin yok bu hayatta” diyerek tehdit ettiği görüldü. İletileri toplumsal internet hesabında paylaşan Yıldız, “Özür dileyerek paylaşmak ve buradan yanıt vermek istiyorum.. Öncelikle bu yabancı kaynaklı numaradan yazınca şikayet etsem de bulunamam sanıyorsun, rahatsın fakat nasıl bulunduğunu sana yaşatarak öğreteceğim.” Dediği görüldü.

Bayana şiddete karşı toplumsal internet hesabından paylaşım yapmış

Avukat Dilara Yıldız’ın bayana şiddete karşı toplumsal medya hesaplarından paylaşımlar yaptığı görüldü. Yıldız, 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Memleketler arası Uğraş Gününde paylaştığı gönderide, “Kadına yönelik her türlü şiddete hayır! Bayanlara fizikî, sözsel ya da ruhsal olarak şiddet uygulamak insanlık hatasıdır. Bu berbat hata; kültürel, dini ya da toplumsal kılıflarla haklı gösterilemez” biçiminde tepki gösterdiği görüldü.

Arkadaşları olay yerinde hudut krizi geçirdi

Avukat Dilara Yıldız’ın yakınları ve arkadaşları acı olayı haber alır almaz olay yerine koştu. Cinayetin işlendiği restoran önünde toplanan Yıldız’ın acılı yakınları olay yerinde hudut krizi geçirdi.

“Kendisi yokken konutunda kalmış”

Dilara Yıldız’ın yakın arkadaşı, “Bayağı bir vakittir tehdit alıyordu. Hatta biz uyardık, tek kalma, tek gelme. Konutunda kalmış, kendisi yokken. Bugün nasıl yakaladı onu tam bilmiyorum, yalnızca benden yardım istedi. Birinci beni aradı, benim haberim yoktu İstanbul’a geldiğinden. ‘Bana gelecektin Meniş, sakın gelme’ dedi. Ben bir an kala kaldım, nasıl? dedim. Dedi gelme, ben konuk ağırlıyorum şu anda dedi. Sesi çok huzursuz ve sertti. Tamam mı dedi akabinde kapattı. Ben eşime dedim eyvah bu dedim, sapık bunu yakaladı. Ondan sonra ailesine ulaştım.” dedi

“İmana gelsin bol bol Kuran okusun”

Katilin kendisine de bildiri attığını belirten Yıldız’ın arkadaşı, “Evet eski nişanlısıydı. Çocuk istikrarsız bir çocuktu esasen. Nişanlandığında fark etti, yüzüğü attı. Attıktan sonra saplantı yapmaya başladı. Çocuk benim numaramı arıyordu, birkaç defa aradı. İş yerime toplumsal medyadan ulaştı. Kendisi de tesadüfen benim iş yerimdeydi. Sonra benim numaramı bulmuş. Dün akşam bana yazdı bir şeyler. Kimsin dedim, numara kayıtlı olmadığı için ben Oktay dedi. Dilara’yla ilgili abuk subuk şeyler dedin, bak sen tehdit ediyorsun dedim.. Bu insanlığa yakışmaz. Ben şu an Gürcistan’dayım, tehdit de etmiyorum, ispatlayın dedi. Yalnızca şunu yazmış, ‘imana gelsin, bol bol Kur’an okusun.’ Telefonumda duruyor bunlar, polise vereceğim. Daha sonra esasen bu haberi aldık.” Dedi.

“Öldüğünü hala kabul edemiyorum”

Öldürülen Avukat Dilara Yıldız’ın arkadaşı Ayşe Aydın, “Şu anda sahiden hepimizin canı acıyor. Sahiden, içeride yatan hiç hak etmediği bu davranışı yaşayan hanımefendi, avukatımız, birebir vakitte arkadaşımız. İstanbul Hari̇ka Varlık Uzmanları Odası’nın avukatıydı, resmi avukatıydı. Yalnızca İstanbul değil, Türkiye’deki tüm mükemmel varlık uzmanlarının hakkını korumak için davalar açan yüz bine yakın bayan esnafın avukatıydı. ve bu bayan cinayetlerinin artık bitmesini istiyorum, bayana şiddeti istemiyoruz. Daha evvel Dilara bana, Dilara diyorum öldüğünü hala kabul edemiyorum, rehberaydin.comnete uğradığı için ayrıldığını söylemişti. Kurtulamadığını, düşünce yaşadığını, aslında herkesin elinde iletileri var.” Dedi.

aydın haberleri / Emre Sertdemir – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.