Gaziosmanpaşalı kadınlardan kapalı pazar alanına tam destek

Gaziosmanpaşa’daki 500 Meskenler Salı Pazarı, Küçükköy Kapalı Pazar Alanına taşındı. GAZİOSMANPAŞA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Gaziosmanpaşa …

09.01.2022
Gaziosmanpaşalı kadınlardan kapalı pazar alanına tam destek

Gaziosmanpaşa’daki 500 Meskenler Salı Pazarı, Küçükköy Kapalı Pazar Alanına taşındı.

GAZİOSMANPAŞA, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Gaziosmanpaşa‘daki 500 Konutlar Salı Pazarı, Küçükköy Kapalı Pazar Alanına taşındı. Pazarın taşınmasını mahalle sakinleri ve esnaflar memnuniyetle karşıladı.

Kurulduğu bölgede trafik sıkışıklığı, otopark sorunu ve etraf kirliliği başta olmak üzere birçok olumsuz duruma yol açan 500 Meskenler Salı Pazarı, Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Küçükköy Kapalı Pazar Alanına taşındı. Kapalı pazar alanı ile ulaşım, trafik yoğunluğu, hava şartlarından kaynaklı aksilikler, cadde ve sokaklarda oluşan imaj kirliliği, etraf kirliliği üzere birçok sorunun önüne geçilmesi planlandı. Pazar yerinin taşınmasını vatandaşlar ve esnaflar da memnuniyetle karşıladı.

Kapalı pazar alanını anlatan Zabıta Müdür Yardımcısı Mahmuthan Taşer, “Esnafımızın ve vatandaşlarımızın muhtaçlıklarını karşılayacak formda işlevli bir pazar alanı dizayn ettik. Pazar alanımızda rahat bir halde alışveriş yapabilmeleri için 5 giriş ve çıkış kapısı bulunmakta. 4 asansör hizmeti vermektedir. Tüm güvenlik muhtaçlıkları düşünüldü. 4 tane de acil çıkış kapısı bulunmakta. Yangın alarmı, güvenlik kameraları, zabıta noktası ve jeneratör bulunmaktadır. Yüksek tavan mimarisi ve daha geniş tezgah aralıkları bulunmakta. Bay, bayan, engelli lavabolar, mescitler, dinlenme alanları, büfe, duş alanı da bulunmakta” açıklamasında bulundu.

Kapalı pazar alanına ulaşımın daha kolay olacağını söyleyen Elvan Görmez, “Pazar yerinin buraya taşınmış olmasından çok memnunuz. Zira pazarın gürültüsünden, kalabalığından çok rahatsız olduk. Yağmurda ve çamurda pazara gitmek çok sıkıntı oluyordu. Hasan Tahsin Usta ve Gaziosmanpaşa Belediyemiz, bize konforlu bir kapalı pazar alanı sağladı. Ayrıyeten konutlarımıza ulaşım aracı da sağladılar” halinde konuştu.

Kapalı pazar alanının güvenlikli olacağını lisana getiren Gülde Aydın, “Pazar kapalı alanda olduğu için karda, kışta daha güzel olacaktır. Asansör koymuşlar, servisimiz var. Sokakta kurulan pazarlarda sinekler ve pislikler oluyordu. Geçilmiyordu. Trafik ağırlaşıyordu. Bu çok hoş bir karar olmuş. Giyinme kabinleri, banklar var. Yazın sıcaktan, kışın soğuktan etkilenmezsin. Ayrıyeten itfaiye ve ambulanslar da olacakmış. Kendimizi her türlü inançta hissedeceğiz. Zelzeleye de sağlam yapılmış” dedi. – İSTANBUL

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.