Ganyan bayisindeki cinayeti adli tıp kurumu raporu çözecek

BURSA’da alacak probleminden ganyan bayisinde çıkan arbedede, Aydın Aktaş’ı (53) öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıkları suçlamasıyla tutuklanan Murat …

12.12.2021
Ganyan bayisindeki cinayeti adli tıp kurumu raporu çözecek

BURSA’da alacak probleminden ganyan bayisinde çıkan arbedede, Aydın Aktaş’ı (53) öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıkları suçlamasıyla tutuklanan Murat Beran (63) ve Cengiz Beran (50) ile tutuksuz sanık Kadir Beran’ın (35) yargılanmasına devam edildi.

AYDIN (rehberaydin.com) – BURSA’da alacak meselesinden ganyan bayisinde çıkan hengamede, Aydın Aktaş’ı (53) öldürüp, 2 kişiyi de yaraladıkları suçlamasıyla tutuklanan Murat Beran (63) ve Cengiz Beran (50) ile tutuksuz sanık Kadir Beran’ın (35) yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıkların tahliye talebini reddeden mahkeme heyeti, maktulün kesin vefat nedeninin anlaşılması için İstanbul İsimli Tıp Kurumu’ndan ek rapor istedi.

Olay, 2019 yılında at yarışı oynanan ganyan bayisinde meydana geldi. Aydın Aktaş, oğlu Kkent aydın haberlerin Aktaş ve arkadaşları birlikte kendisine 40 bin lira borcu olan Cengiz Beran’ın çalıştığı ve birebir vakitte kayınpederi olan Murat Beran’a ilişkin ganyan bayisine gitti. Teze nazaran, çıkan tartışmada Aydın Aktaş, Murat Beran’a baş attı, Murat Beran ile Cengiz Beran ise silahlarla karşılık verdi. Kurşunların amacı olan Aydın Aktaş, Kkent aydın haberlerin Aktaş ve Yusuf Gökçe yaralandı. Hastaneye kaldırılan Aydın Aktaş, hayatını kaybetti. Bu ortada silahlı hengamenin iş yeri kameraları tarafından görüntülendiği konu bahis oldu..

Olayın akabinde gözaltına alınan Murat Beran, oğlu Kadir Beran ve hem akrabası hem damadı Cengiz Beran, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Sanıklar hakkında Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten adam öldürmek’ ve ‘öldürmeye teşebbüs’ kabahatlerinden 3’er defa ömür uzunluğu mahpus cezası istemiyle dava açıldı. Sanıklardan Kadir Beran, daha evvel yapılan duruşmada, tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. İKİ SANIK SAVUNMA YAPTITaraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada tutuklu sanıklar Murat Beran ile Cengiz Beran, cezaevinden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanarak savunma yaptı. Tutuksuz sanık Kadir Beran’ın katılmadığı duruşmada, Bursa İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen rapor okundu. Murat Beran’ın avukatı, vefata neden olan kurşunların müvekkilinin silahından çıkmadığının raporla muhakkak olduğunu belirterek, sıhhat durumunu münasebet göstererek sanığın mesken mahpusu önlemi uygulanarak tahliyesini istedi. Duruşmada kelam alan sanık Murat Beran “Tahliyemi istiyorum. Daha evvel söylediğim üzere olayda silah kullanmadım. Sıhhat durumum çok kötü” dedi. MAHKEME EK RAPOR İSTEDİCengiz Beran’ın avukatı da bireylerin olay yerine düzgün niyetle gelmediklerini, kendisini ve kayınpederini haksız taarruza karşı korumak emeliyle dahil olduğini öne sürdüğü müvekkilinin, isimli kontrol koşuluyla özgür bırakılmasını talep etti. Mahkemede kelam alan Cengiz Beran ise pişman olduğunu belirterek “Üzgünüm. Cezaevine girdikten sonra eşim ve 3 çocuğum perişan oldu. Tahliyemi istiyorum” diyerek savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, Bursa İsimli Tıp Kurumu raporuna nazaran, Aydın Aktaş’ın kesin vefat nedeninin anlaşılamadığı belirterek, İstanbul İsimli Tıp Kurumu’ndan ek rapor alınmasına ve sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı erteledi.


– Bursa

aydın haberleri / Halil Özçoban – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.