Fren yerine gaza basan sürücü faciaya neden oluyordu

Tuzla’da talih yapıtı faciadan dönüldü. Argümana nazaran fren yerine gaz pedalına basan araba şoförü kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri …

28.11.2021
Fren yerine gaza basan sürücü faciaya neden oluyordu

Tuzla’da talih yapıtı faciadan dönüldü. Argümana nazaran fren yerine gaz pedalına basan araba şoförü kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. Suratını alamayan araç, 3 arabaya çarptıktan sonra durabildi. Bir yayanın da vefattan döndüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Tuzla’da argümana nazaran arabasıyla cadde üzerinde seyir halinde giden Yasemin Ural, düşen çantası almak için öne eğildi. O esnada fren yerine gaz pedalına basan Ural, arabasıyla kasap dükkanının cam korkuluklarından içeri girdi. 3 arabaya de çarparak durabilen araba maddi hasara sebep oldu.

KALDIRIMDA YÜRÜYEN YAYAYI TEĞET GEÇTİ

Arabanın bir anda kaldırıma çıktığı o anlarda, kaldırımda yürüyen bir yaya mevtten döndü. Süratle gelen araba, yayayı teğet geçti. Talih yapıtı meyyit ve yaralı olmazken, facianın eşiğinden dönüldüğü o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

“ÖLÜM KALIM OLMADIĞI İÇİN KENDİMİZİ ŞANSLI HİSSEDİYORUZ”

Kasap dükkanının sahibi Salih Kayançiçek, “Sabah saatlerinde gelir gelmez şoka uğradık olanları gördükten sonra. Bir şoför arkadaşımız direksiyon hakimiyetini kaybediyor. Bu türlü bir bahtsız olay oluyor. Vefat kalım olmadığı için şanslı hissediyoruz kendimizi. Bayan, ‘Çantamı alıyordum o ortada direksiyon hakimiyetimi kaybettim. Frene basacağıma gaza bastım.’ demiş. Zati sürücü buradan geçtiği vakit hiçbir şey hatırlamıyor benim anladığım kadarıyla. En son çarpıp orada duruyor. Bize aktarılan bu. Şuradan geliyor 3 dükkanımız ziyan görüyor. Sonra 3 araca vurup, ileride en sonunda freni tutuyor, aklına geliyor. Frene basıyor arabayı durdurabiliyor” dedi

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.