Film Setinde Katil Olmuştu! Ünlü Oyuncu Alec Baldwin ve Yapımcılara Dava Açıldı

ABD’de sinema setinde karıştığı ölümlü silah kazasıyla ilgili aktör Alec Baldwin ve sinema yapımcılarına dava açıldığı bildirildi. New Meksiko …

19.11.2021
Film Setinde Katil Olmuştu! Ünlü Oyuncu Alec Baldwin ve Yapımcılara Dava Açıldı

ABD’de sinema setinde karıştığı ölümlü silah kazasıyla ilgili aktör Alec Baldwin ve sinema yapımcılarına dava açıldığı bildirildi. New Meksiko eyaletindeki sinema setinde, kendisine ‘yanlışlıkla’ verilen silahı ateşlemesi sonucu sinemanın imaj direktörü Halyna…

ABD’de sinema setinde karıştığı ölümlü silah kazasıyla ilgili aktör Alec Baldwin ve sinema yapımcılarına dava açıldığı bildirildi.

Film Setinde Katil Olmuştu! Ünlü Oyuncu Alec Baldwin Ve Yapımcılara Dava Açıldı 1

New Meksiko eyaletindeki sinema setinde, kendisine ‘yanlışlıkla’ verilen silahı ateşlemesi sonucu sinemanın imaj direktörü Halyna Hutchins’in vefatına sebep olan Baldwin ve sinemanın üretim takımına senaryo danışmanı Mamie Mitchell tarafından dava açıldığı Amerikan medyasında yer aldı.

‘Rust’ sinemasının çekim setinde yaşanan kazadan sonra 911 acil sınırını birinci arayan kişi olduğu söylenen Mitchell’in avukatları tarafından Los Angeles Yüksek Mahkemesine sunulan belgedeki savlar ortasında ‘saldırı, kasıtlı duygusal dert ve kasıtlı ziyan verme’ üzere suçlayıcı tabirlere yer verildi.

“Tüm sanayi normlarına aykırıydı”

Film Setinde Katil Olmuştu! Ünlü Oyuncu Alec Baldwin Ve Yapımcılara Dava Açıldı 2

Mitchell’in avukatları şikayet belgesinde, ‘Ateşli silahların inançlı bir formda kullanılmasını sağlamak için tasarlanan her türlü güvenlik protokolü göz gerisi edildi ve alınan tedbirler tüm sanayi normlarına tersti.’ sözünü kullandı.

Belgede ayrıyeten, Baldwin’in ‘çekilecek olan sahnenin senaryosunda bir silah kullanma bulunmamasına rağmen’ kasıtlı olarak dolu silahı kurup ateşlediği sav edildi.

Aktör Alec Baldwin, 21 Ekim’de New Mexico eyaletinde ‘Rust ‘isimli sinemanın çekimleri sırasında kullandığı silahla 42 yaşındaki imaj direktörü Halyna Hutchins’in vefatına neden olmuş, yaralanan 48 yaşındaki direktör Joel Souza hastaneye kaldırılmıştı.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.