Fatih Terim: “Olayı tersine çevirmek için elimizden geleni yapacağız”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Denizlispor maçından sonra yaptığı açıklamada, “Ligde de uzaktayız. Mkent aydın haberlerilesef …

29.12.2021
Fatih Terim: “Olayı tersine çevirmek için elimizden geleni yapacağız”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Denizlispor maçından sonra yaptığı açıklamada, “Ligde de uzaktayız. Mkent aydın haberlerilesef yalnızca Avrupa kaldı.

FATİH, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, Denizlispor maçından sonra yaptığı açıklamada, “Ligde de uzaktayız. Mkent aydın haberlerilesef yalnızca Avrupa kaldı. Orada da çok büyük muvaffakiyet elde ettik. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n tam bilakis. Olayı bilakis çevirmek için elimizden geleni yapacağız. Kulübümüzün ve bizim ortaya koyduğumuz bu projeye güveniyorum” dedi.

Galatasaray, Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası 5. Tipi’nde alanında karşılaştığı Spor Toto 1. Lig gruplarından Denizlispor’a penaltılarda mağlup oldu ve elendi. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, “İstemediğimiz şeyler oluyor. Bu türlü bir maçı da kaybediyoruz. Tek kale oynadığımız, 15-20’ye yakın konum bulduğumuz maçı kaybediyoruz. Kaybettiğinizin penaltısı, 1-0’ı yok. Çeşidi geçemediğimizde birebir şey benim için. Birkaç durumda kendinden daha âlâ olan konumda olan kimseye pas vermedi. Kendileri atmak isteği herhalde. Ligde de uzaktayız. Mkent aydın haberlerilesef yalnızca Avrupa kaldı. Orada da çok büyük muvaffakiyet elde ettik. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n tam aksine. Olayı bilakis çevirmek için elimizden geleni yapacağız. Kulübümüzün ve bizim ortaya koyduğumuz bu projeye güveniyorum. Gençlere de güveniyorum, yanılgı yapacaktır. Yalnız içtenlikle belirtmek isterim ki kendim de dahil, Galatasaray’a ziyan verme ihtimali olan her şeyin önüne geçerim. Maçlar kaybediliyor. Bu sürprizler de oluyor. Hakeme tek şey soracağım. Zira bedelini ödemeyen tek kesim onlar. 4 tane daha korner olsaydı attıracak mıydı? Kulübümüzün ekonomik planı doğrultusunda futbolun geleceğine yaptığımız bu yatırıma çok güveniyorum. Hem önümüzdeki vakit dilimi içerisine başarıyı, hem de geliri sağlayacağına inanıyorum. Geliri sağlayacak bir yatırım olarak görüyorum. Biraz vakit gerekiyor gençlerimize. Umudumuzun var olduğunu da tekrarlıyorum” diye konuştu.

“OKAN’I VERMEMİZİN SEBEBİ OYNAMASIYDI”

Okan Kocuk’un Giresunspor’a kiralanmasının plan dahilinde olduğunu tabir eden Terim, “Okan’ı vermemizin sebebi oynamasıydı. Çok doğruydu. Nasıl Yunus’u verdiysek. Çok komik yorumlar duyuyorum. Bize karşı da en yeterli oynamalarını söylüyoruz. Okan’ı maç eksiğini gidermesi için Muhteşem Lig’de bir kadroya verdik. Yunus bana iki sefer geldi, gitmek istediğini söyledi. Çok da hakikat yaptık. Oynayacak, geri dönecek. Okan’ı verirken, Fatih, İsmail, Muslera ve Cankat ile birlikte 4 kişiydi. Muslera’nın sakatlığı aklımızda yoktu. Fatih kendisini öteki ekipte oynamaya daha hazır hissettiği için, evet dedik. İsmail’i iki sene Kayseri’de tecrübelendirdiğim için onu koydum. Başarısız olmuş olabilir. Kusurları var mı evet. 15-20 tane oyuncu kiraya verdik. Kiraya verdiğimiz her oyuncumuzun gönlü razı olmadan göndermedik. Bu kadar gol kaçırdığımız bir ortamda kalecinize kızamazsınız. 38 tane şut atılmış. Burada artık söylenecek kelam bizedir. Dediğim üzere, Galatasaray’a ziyan verecek varsa kendim dahil hepsinin önüne geçerim. Müskent aydın haberleride etmem kendime de” biçiminde konuştu.

“TEKNİK YÖNETİCİ YETİŞTİRMİYOR YORUMLARI YAPANLARA SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM”

Fatih Karagümrük’ün eski Teknik Yöneticisi Francesco Farioli’nin teknik gruba katılmasıyla ilgili çıkan haberler in gerçek olmadığını söyleyen tecrübeli teknik adam, “Haber im yok. Palavralar sırayla gidiyor. Ben hiç görüşmedim maç haricinde. Birçok kişi ön görülüyor. Klasik haline geldi son vakitlerde. Hatta teknik yönetici yetiştirmeme olayı ile birleştirdiler. Türk futbolunun son 50 yılında her kademde bulundum. Çok da kalabalık gruplarla çalıştım. Somut başarılı olarak baktığınızda en fazla şampiyonluk yaşayan, en çok galibiyet alan birçok birincii yapan, yeni ortaya konan bir çok şeyin karşısında Fatih Terim yazan bir adamım ben. Şayet bu türlü bir muvaffakiyet vara gerisinde büyük bir takım vardır. Kimse tek başına en üst düzeyde bu kadar kalamaz. Bu tip yorumların en başta gecesini, gündüzüne katarak kendisine uzman olduğu alanda çalışan, büyük uğraş sarf eden, dışarıdan diğer hoş hayattan vazgeçen bu insanlara büyük saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Dünyanın en kolay şeyi o bir şeyler başarmak için çalışan insanlara haksız yere konuşmaktır. Teknik yönetici yetiştirmiyor yorumları yapanlara söyleyecek söz bulamıyorum. Anlamak da zorluk çekiyorum. Bu türlü bir bahis ne benle ne liderle gündeme gelmedi. Dünyanın hangi grubunda daima bu türlü bir ş gördünüz. 24 skent aydın haberlerit yaşayan tertip hepimiz birer kesimiyiz. Tüm çalışma arkadaşlarım günün her anında bu kadronun başarısı için çalışıyorlar. Benim yardımcı antrenörlerimi beğenenler olmadı hiç. Destek olur mu, olur neden olmasın. Ben adamcağızla hiç görüşmedim. Bizim maçlara geldiğini biliyorum. Bana olan hürmetini biliyorum. Bize katkı vereceğine inandığım bir şey olursa, donanımlı, deneyimli, gelecek vkent aydın haberlerit eden güçlü isimlere her vakit kapımız açık. Merak etmeyin ben Galatasaray için en yanlışsız kararı veririm. Yarın sabah liderle görüşeceğim. Konuşulacak o kadar husus var ki, çok diğer yerlerdesiniz. Nedendir bilmiyorum. Gerekirse destek de yapılır” değerlendirmesinde bulundu. Fatih Terim son olarak, Rumen futbolcu Olimpiu Morutan’ın yeteneklerinden kuşkularının olmadığını ve daha da gelişeceğini söyledi.

(Oğuzhan Ort – Uygar Aydın/ rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.