Fatih Tekke: “Kalecimizin çok ciddi bir performansı vardı”

Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı penaltılarla eleyen Denizlispor’da Teknik Yönetici Fatih Tekke maçın akabinde konuştu. Türkiye Kupası’nda …

29.12.2021
Fatih Tekke: “Kalecimizin çok ciddi bir performansı vardı”

Türkiye Kupası’nda Galatasaray’ı penaltılarla eleyen Denizlispor’da Teknik Yönetici Fatih Tekke maçın akabinde konuştu.

Türkiye Kupası’nda Galatasaray‘ı penaltılarla eleyen Denizlispor’da Teknik Yönetici Fatih Tekke maçın akabinde konuştu. Kaleci Abdülkadir’in kıymetli bir performansı olduğunu söyleyen Tekke, bu sonucun topluluk açısından da değerli olduğuna dikkat çekti.

Zirkent aydın haberlerit Türkiye Kupası 5. Çeşit uğraşında Galatasaray ile karşı kadroya ilişkin alanda karşı karşıya gelen ve olağan müddeti ile uzatmaları 3-3 sona eren maçta penaltı atışları sonrasında rakibini kupanın dışına iten Denizlispor’da Teknik Yönetici Fatih Tekke, müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Müsabakayı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Tekke, “Maçın değerlendirmesi bizim açımızdan sonuç ve moral açısından çok yeterli. Tekrar sakat verdik. Maçın başında oyuncularıma ‘Önce sağlık’ dedim. 11 oyuncumuz eksikti. Galatasaray çok durum buldu, kalecimizin çok önemli bir performansı var. Yoksa oyunun bu türlü olması mümkün değildi. İkinci yarıda baskı yaptık. Sakatlığa karşın devam eden 2 oyuncumuz oldu. Topluluk açısından değerli bir maç oldu. Ekibin ligde makûs giden bir süreci var. Ayağa kalkmak ismine değerli. Sürpriz bir sonuç mu, evet sürpriz. Galatasaray birinci yarıda çok üstün bir oyun ortaya koymuştu” açıklamasını yaptı.

“BİR PLANA BAĞLI OLARAK DEVAM EDECEĞİZ”

Maçta 3-2 geriye düşmelerine rağmen pas oyunundan vazgeçmemeleri hakkında konuşan Fatih Tekke, “Biz oyun olarak topa sahip olmak istiyoruz. Bizim liglerimizi çok abarttığımızı düşünüyorum. Oyun ideolojisi olmayan, kalitesi düşük liglerimiz var. Üst lig de dahil buna, bizim çaba ettiğimiz lig de. Ben de hoca olarak kaleden öteki kaleye kadar, aşikâr rotasyon ve aksiyonlarla bir arada topu getirebilmenin değerli olduğunu düşünüyorum. Pas oyununda ısrar kıymetli. Bazen oyuncu baskı yediğini hissedip bunun dışına çıkabiliyor. Muhteşem Lig’de de bizim ligde de ön baskıların da planı olmadığı için bunun üzerine gideceğiz. Attığımız gollerin hepsi bir plandı. Yediğimiz goller de beklediğimiz bir durumdu. Oyuncu kalitesinde de fark var. Ben ve takımım bir maçı kazanacaksak, oyuncular ve teknik grup bir arada kazanmalı. Her gittiğim yerde bu bu türlü. Bunun sancıları oluyor. Fakat ısrar etmeye devam edeceğiz” sözlerini kullandı.

“OYUN ÜSTÜNLÜĞÜMÜZ TAHMİNEN YOKTU LAKİN BİR PLAN ÜZERİNDEN GİTTİK”

İşin sonucunda çok değerli bir sonuç aldıklarını söyleyen Fatih Tekke, “Birçok eksiğinizle birlikte Galatasaray’ı eliyorsunuz. Oyun üstünlüğü olmadı tahminen ancak oyunu bir plan üzerinden götürdük. Baskı yaparken de beklerken de aşikâr bir plan içindeydik. Ritme uyduğunuz anlar da oluyor, kalitenizin kâfi ya da yetersiz olduğu anlar da oluyor. Şartlar kırbaç darbeleri üzeredir. Kimileri bunu sırtında fildişi üzere hissederken kimileri palto giyer. Tüm dünyada oynanan oyunun gerçekliğine uygun hareket etmek istiyoruz. Türkiye’de futbolu düşünme biçimini değiştirebiliyorsak bir şey yapmış sayılırız. Gayem budur” diyerek kelamlarını tamamladı.

(Bozhan Memiş – Uygar Aydın-rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.