Fahrettin Koca, “Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatırım” protestosunda bulunan ambulans şoförüyle bir araya geldi

Dün akşam skent aydın haberleritlerinde Sıhhat Bakanlığı önünde kendini ambulansa kilitleyen bir sıhhat çalışanı, “Oksijen tüplerini açtım, Bakan …

15.06.2022
Fahrettin Koca, “Sağlık Bakanı gelmezse kendimi patlatırım” protestosunda bulunan ambulans şoförüyle bir araya geldi

Dün akşam skent aydın haberleritlerinde Sıhhat Bakanlığı önünde kendini ambulansa kilitleyen bir sıhhat çalışanı, “Oksijen tüplerini açtım, Bakan Fahrettin Koca gelmezse kendimi patlatacağım” tehdidinde bulundu. Zahmetle ikna edilen sıhhat çalışanının protestosu daha büyük bir olay yaşanmadan sonlanırken, ambulans şoförü olan şahıs gece skent aydın haberleritlerinde Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca ile bir ortaya geldi. Görüşmeyi Bakan Koca Twitter hesabından paylaştığı fotoğrafla duyurdu.

Ankara’da dün akşam Sıhhat Bakanlığı önüne giden bir sıhhat çalışanı, şoför koltuğunda oturduğu ambulansa kendini kilitledi.

“SAĞLIK BAKANI BURAYA GELMEZSE KENDİMİ PATLATIRIM”

Bölgeye takımlar sevk edilirken şahsın, “Onkoloji hastasını taşıdım, 3 skent aydın haberlerit boyunca hastane hastane dolaştım lakin hastayı bırakacak yer bulamadım. Oksijen tüplerini açtım, Sıhhat Bakanı buraya gelmezse kendimi patlatırım.” tehdidinde bulundu.

“BEN TERÖRİST DEĞİLİM”

Sağlık çalışanı kendisini ikna etmeye gelenlere ise megafonla “Ben terörist değilim. Kimse gelmesin, sıhhat bakanı gelene kadar buradayım” tabirlerini kullandı.

AMBULANSTAN ÇIKARILDI

Bakanlık’tan 6 yetkili de yanına gittikleri şahsı ikna etmeye çalıştı. İkna konuşmaları sonrasında aksiyon yapan kişi ambulanstan indirildi. Daha büyük bir felaket yaşanmadan sonlanan protestonun akabinde gece skent aydın haberleritlerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

BAKAN KOCA AMBULANS ŞOFÖRÜYLE BİR ORTAYA GELDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık binası önüne gelerek kendisiyle görüşmek isteyen ambulans şoförüyle bir ortaya geldi.

“ÇOK ŞEY KONUŞTUK LAKİN BİRTAKIM ŞEYLER KONUŞULDUĞU YERDE KALMALI”

Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Şoför arkadaşımız isteği üzerine konuğum oldu. Hasta nakil aracıyla naklini yaptığı hastanın Ankara Kent Hastanesi aciline yatışını sağladıktan 2,5 skent aydın haberlerit sonra aracıyla bakanlık binası önüne park edişinden başladık, çok şey konuştuk. Lakin birtakım şeyler konuşulduğu yerde kalmalı.” tabirini kullandı.

Kimliği açıklanmayan şoförsün, ambulansla Sıhhat Bakanlığı önüne gelerek, taşıdığı bir hastayı kimi hastanelerin kabul etmediği argümanıyla Sıhhat Bakanı Koca ile görüşme talebinde bulunduğu öğrenildi.

kent aydın haberleri / Hamdi Çelikbaş – Şimdiki

Hasta,Bakan,Ambulans,Sağlık Bakanı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.