Eyüpsultan’da elektrik hattındaki patlamada demir kapak metre kadarlerce havaya uçtu

Eyüpsultan’da elektrik çizgilerinin geçtiği kablo sınırında yüksek basınç nedeniyle patlama meydana geldi. Eyüpsultan’da elektrik çizgilerinin …

15.12.2021
Eyüpsultan’da elektrik hattındaki patlamada demir kapak metre kadarlerce havaya uçtu

Eyüpsultan’da elektrik çizgilerinin geçtiği kablo sınırında yüksek basınç nedeniyle patlama meydana geldi.

Eyüpsultan‘da elektrik çizgilerinin geçtiği kablo çizgisinde yüksek basınç nedeniyle patlama meydana geldi. Patlama esnasında kanal üzerindeki demir kapak metre kadarlerce havaya yükselerek park halindeki bir arabanın üzerine düşerken, yaşanan o anlar kameraya yansıdı.

Olay, dün gece skent aydın haberleritlerinde Eyüpsultan Göktürk Merkez Mahallesinde meydana geldi. Olay Yeri̇nden Aktarılan Bi̇lgi̇lere nazaran, sokak üzerinden geçen elektrik kablo çizgilerinin olduğu kanalda yüksek basınç nedeniyle patlama meydana geldi. Büyük bir gürültüyle patlayan demir kapak metre kadarlerce havaya uçtuktan sonra park halindeki bir arabanın üzerine düştü. Araç ziyan görürken, patlama seslerini işiten vatandaşlar durumu polis ve itfaiye takımlarına haber verdi. Olay yerine gelen takımlar tarafından yapılan birinci incelemelerde elektrik kablo çizgisindeki yüksek basınç nedeniyle patlamanın gerçekleştiği öğrenildi.

“KAPAK OYNADI, TAKİP ETTİM LAKİN YAPACAK BİR ŞEY YOKTU”

Olayı anlatan Ferhat Aydın, “Ben gece skent aydın haberlerit 02.00 üzere hale gidiyordum. Hale giderken otomobilin yanına geldim. Yeraltında gürültü sesleri duydum. Nerden geliyor diye sağa sola baktım. Kanallar altından demir kapaklar oynadı. Bende ne oluyor sanki diye korktum. Biraz bakayım diye etrafa baktığım esnada demir kapak üste yanlışsız fırlayarak aracın üzerine düştü. Başka demir kapak da bir oynama yaptı. Ben geriden takip ettim fakat yapacak bir şey yoktu. Çabucak polisi aradım itfaiye ve doğalgaz takımları geldi. Komşumuzun aracı demir üst fırladığından ötürü ziyan gördü. Neyden kaynaklandığını bilmiyoruz. Arkadaşlar inceleyip elektrik sorunu olduğunu söylediler” dedi.

DEMİR KAPAĞIN METRE KADARLERCE HAVAYA UÇTUĞU ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Eyüpsultan’ta gece skent aydın haberleritlerinde meydana gelen ve elektrik kablo sınırlarının olduğu kanalda yüksek basınç nedeniyle oluşan patlama anı bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. İmgelerde, demir kapak yerden metre kadarlerce havaya yükseldikten sonra aracın üzerine düştüğü görülüyor.

Patlama sonrası can kaybı yaşanmazken, demir kapağın üzerine düştüğü arabada maddi hasar meydana geldi.

(Selim Bayraktar-rehberaydin.com)

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.