Evli ve 2 çocuk annesi kadından kan donduran sözler: İş yerinde hamileyken bile tacize uğradım

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda çalışan evli ve 2 çocuk annesi bayan, mesai arkadaşının tacizine uğradığını söyledi. Genç bayan, mesai …

11.04.2022
Evli ve 2 çocuk annesi kadından kan donduran sözler: İş yerinde hamileyken bile tacize uğradım

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda çalışan evli ve 2 çocuk annesi bayan, mesai arkadaşının tacizine uğradığını söyledi. Genç bayan, mesai arkadaşının, gebe olduğu sırada bile tacizlerine devam ettiğini ileri sürdü.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda çalışan 35 yaşındaki evli ve 2 çocuk annesi L.Y. isimli bayanın kelamları, işitenların kanını dondurdu. Genç bayan, yaklaşık 13.5 yıldan bu yana oda bünyesinde çalışan mesai arkadaşının sistematik tacizine uğradığını anlattı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Sözcü’den İsmail Akduman’ın haberine nazaran Trabzon 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkan genç bayan, yaşadığı olayı anlatarak şikayetçi oldu. Sanık E.Ç. ise suçlamaları kabul etmedi. Yargılama devam ederken cumhuriyet savcısı E.Ç.’nin cezalandırılmasını talep etti lakin mahkeme karar vermedi. TTSO da tazminatını ödeyerek E.Ç.’nin işine son verdi.

BEBEĞİNİ EMZİRDİĞİ SIRADA ODAYA ÇAĞRILDI

Şubat ayında işe giden genç bayan öğlen skent aydın haberleritinde bebeğini emzirmek için giderken argümanlara nazaran kendisini Genel Sekreter Ali İstek Kul odasına çağırdı. 4 kişinin bulunduğu odada genç bayanı, şahsî bilgileri işyerinin müsaadesi olmadan kullanmakla suçlayarak, yüz kızartıcı cürüm işlediği gerekçesiyle tazminat ödemeden kovdu.

L.Y. işsizlik mkent aydın haberlerişı dahi alamazken, mahkeme 6 Mayıs’ta karar vererek, E.Ç.’yi taciz kabahatinden 15 ay 18 gün mahpus cezasına çarptırdı. Daha sonrada kararın açıklamasını geri bıraktı.

“HAMİLEYKEN BİLE TACİZE UĞRADIM”

Sanığın tacizlerinin devam ettiğini hatta ikinci çocuğuna gebeyken bile E.Ç.’nin peşini bırakmadığını ileri süren L.Y., şu sözleri kullandı: “Ben şikayetimi sürdürünce ve mahkemenin sanığa ceza vereceğini anlayan idare, bu olayla ilgili hakkında hiçbir tutanak tutmadığı E.Ç.’yi tazminatını vererek bu yılın başından işten attı.

“SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİM”

Şubat ayında da süt müsaadesine giderken Genel Sekreter Ali İstek Kul beni odasına çağırdı. Odada yardımcıları ve muhasebe müdürü bulunuyordu. Burada bana, kendisinin ve eşinin raporunu çaldığımı söyledi. Benim onların raporlarıyla ne işim olabilirdi ki. Suçlamayı kabul etmedim.

“AVUKATLARI UZLAŞMA İSTİYOR”

Lakin beni yüz kızartıcı cürüm işlediğim gerekçesiyle kovduklarını söylediler. Ne tazminatımı verdiler ne de işsizlik mkent aydın haberlerişı alabildim. Bunlarla sonuna kadar çaba edeceğim. İşe dönmek için dava açtım ve hala devam ediyor. Artık avukatları uzlaşma istiyor ancak ben kabul etmiyorum.”

Kaynak: Sözcü
Hata,Oda,Kadın ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.