Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı Saraç: “Kavga olan yerde skent aydın haberleridet olmaz”

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 3. Bölge Aydın-Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği İdare Konseyi toplantısı …

23.12.2021
Esnaf ve Sanatkarlar Birlik Başkanı Saraç: “Kavga olan yerde skent aydın haberleridet olmaz”

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 3. Bölge Aydın-Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği İdare Konseyi toplantısı gerçekleştirildi.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Nazilli ilçesinde 3. Bölge Aydın-Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği İdare Konseyi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Birlik Lideri Necip Saraç, ekonomilerde paranın dalgalı yerleri sevmediğini tabir ederek birlik davetinde bulundu ve “Kavga olan yerde skent aydın haberleridet olmaz” dedi.

3. Bölge Aydın-Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği İdare Konseyi toplantısı 13 kooperatif liderinin iştiraki ile Nazilli’de gerçekleştirildi. Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi İdare Konseyi Lideri Dursun Öztunç konut sahipliğinde düzenlenen toplantı, 3. Bölge Birlik Lideri Necip Saraç başkanlığında yapıldı. Necip Saraç, Dursun Öztunç’un birleştirici tavrı nedeniyle Nazilli Kooperatifi’nin geliştiğini belirterek, “Başkan ve takımının başarılı, inanılır ve muteber oluşu, Nazilli’yi birleştirici ve birleştirici halleri, bu yıl Dursun Öztunç başkanımı 20 yıl sonra Aydın Bölgesi’nde Nazilli’yi temsil etmeye hak kazandı. Dursun Öztunç, bu seçkin insanların içinde bulunması, Nazilli ismine kooperatifin gidişatını güzelleştiren uygunlaştıran 110 milyon TL’ye kavuşturan ve ortak sayısını bin 500’e ulaştıran ve verdiği parayı da geri alan ve sırf yüzde 9 ile geri takibe düşerek büyük muvaffakiyet sağlayan bir lider. Ülkemiz sıkıntı günlerden geçiyor ancak güzele gideceğiz. Devletimiz ve hükümetimiz ayakta. Hükümetimizin takviyeleri bizi de memnun ediyor. Esnaf teşkilatı iri ve diridir. Kâfi ki Dursun Öztunç liderim dik durduğu sürece Nazilli’de rastgele bir formda yanlış bir şey olacağını düşünmüyorum. Arbede olan yerde skent aydın haberleridet olmaz. Para sakin yeri sever. İnşallah işler yeterli masraf ve 110 milyon değil daha çok para verirler. Kâfi ki burada su dalgalı olmasın. Para ılıman yerde kalır. Deniz çok dalgalı olursa para durmaz” dedi.

“Muğla üzere Nazilli de hiç finansmansız kalmadı”

Aydın ve Muğla vilayetlerinde esnafa son devirde toplamda 3 milyar TL verdiklerini söz eden Lider Necip Saraç, “Nazilli de hiç finansmansız kalmadı. Kâfi ki esnaflarımız mevzuata uyup, aldığı parayı ödeyebilsin. Artık bundan sonra Dursun Öztunç’un rozeti büyük Türkiye ve bayrak. Kimseyi ayırmadan herkese kredi verecek. Kaideler uygun olduğu sürece buranın kapısı herkese açık. Bu türlü çalıştığı için buradayız” dedi.

“110 yeni üye”

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.