Eşinin ölümüne sebep olan Rümeysa Aydın’ın tahliye talebi reddedildi

Balıkesir’de 13 Ağustos 2021 tarihinde şiddet görürken eline geçirdiği tüfekle eşinin vefatına sebebiyet veren Rümeysa Aydın birinci kere hakim …

03.02.2022
Eşinin ölümüne sebep olan Rümeysa Aydın’ın tahliye talebi reddedildi

Balıkesir’de 13 Ağustos 2021 tarihinde şiddet görürken eline geçirdiği tüfekle eşinin vefatına sebebiyet veren Rümeysa Aydın birinci kere hakim karşısına çıktı.

BALIKESİR (rehberaydin.com) – Balıkesir‘de 13 Ağustos 2021 tarihinde şiddet görürken eline geçirdiği tüfekle eşinin vefatına sebebiyet veren Rümeysa Aydın birinci sefer hakim karşısına çıktı. Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada Rümeysa için istenen tahliye kararı reddedilirken, mahkeme 16 Şubat tarihinde keşif yapılmasına, 24 Şubat’ta da ikinci duruşmanın yapılmasına karar verdi.

Eşinin vefatına sebep olan Rümeysa Aydın’ın avukatı Neslrehberaydin.comn Çallıoğlu, duruşma sonrasında yaptığı açıklamada, müvekkilinin; öldürdüğü eşinden hamilelik durumunun devam ettiğini ve düşük riskinin bulunduğunu söyledi. Çallıoğlu, müvekkili Rümeysa Aydın’ın eşinden ikiz bebeğe gebe olduğunu, lakin cezaevinde kaldığı müddette yaşadığı düşüncelerden bebeklerinden birisini düşürdüğünü ve başka bebeğin de düşük riskinin bulunmasından ötürü tahliye taleplerini bir kere daha tekrarladıklarını söz etti. Çallıoğlu tahliye talebinin reddedildiğini kelamlarına ekledi.

“Duruşma 24 Şubat tarihine ertelendi”

Rümeysa Aydın’ın avukatı Neslrehberaydin.comn Çallıoğlu, “13 Ağustos 2021 tarihinde müvekkilimiz Rümeysa Aydın’ın eşini vurması sonucu aktarılan habere nazaran meydana gelen durum nedeniyle birinci duruşması Balıkesir Birinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 1 Şubat tarihinde görüldü. Duruşmada birinci evvel müvekkilimizin beyanı alındı. Daha sonra müvekkilimizin annesi ve babasının şahit sıfatıyla sözlerine edilen talepldu. ve birebir vakitte müşteki olarak Murat’ın anne ve babası da yeniden dinlenenler ortasındaydı. Burada müvekkilimiz yaşadığı olayları tüm ayrıntılarıyla anlattı. Olayın istemeyerek gerçekleştiğini ve büsbütün kendisine yönelen darpçı bir ve mevt tehdidiyle kendini savunmak için olayı gerçekleştirdiğini ayrıntılı olarak anlattı. Tekrar olay günü orada olan müvekkilimizin annesi, kızının mevt tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ve kendisini korumak için efor sarf ettiğinden bahsetti. Mahkeme olayın gerçekleştiği yerde keşif icrasına karar verdi. 16 Şubat’ta mahkeme heyetiyle bir arada olayın gerçekleştiği yerde keşif icra edilerek olayın tam olarak nasıl gerçekleştiği müvekkilimize sorulacak ve tabirine tekrar edilen taleplacak. Bu sırada biz çocukların dinletilmesi için mahkemeye talepte bulunduk” tabirlerini kullandı.

“İkiz bebeklerinin birini düşürdü”

Müvekkilinin aktarılan habere nazaran meydana gelen durum sırasında ikiz bebeğe gebe olduğunu lakin yaşadığı kahırlar yüzünden Rümeysa’nın bebeğinin birini düşürdüğünü söz eden Avukat Neslrehberaydin.comn Çallıoğlu, “Diğer bir durum ise müvekkilimizin hamileliğinin başlangıcında ikiz bebekleri olduğu fakat yaşadığı ezadan ötürü ikiz bebeklerinden birini kaybettiği konusunu mahkemeye arz ettik. Bu hususta şu anda sağ kalan bebeğin de tekrar düşük riskinin olduğu ve müvekkilimizin tahliyesini talep ettik. Mahkeme şu durumda tahliyeye talebimizi kabul etmedi ve talebimizin reddine karar verdi. Lakin biz müvekkilimizin bebeğini kaybettiği konusunun tespiti üzere tekrardan araştırma yapılmasını talep ederek en azından sağ kalan bebeğin sağlıklı olarak dünyaya gelmesini sağlamaya birinci evrede talep ediyoruz. Bunun haricinde 24 Şubat’ta yeniden duruşması var Rümeysa’nın. Bu duruşmada gerekli incelemeler yapılarak bir an evvel belgenin sonuca kavuşacağına inanıyoruz” sözlerini kullandı. – BALIKESİR

aydın haberleri – 3. Sayfa

Balıkesir, Mahkeme, Aydın, 3. Sayfa, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.