Erdoğan’dan INTERPOL’e çağrı: FETÖ’cülerin iadesinde dayanışma bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen INTERPOL 89. Genel Şura Toplantısı’na bir görüntü ileti gönderdi. Erdoğan, “Sağlanan …

23.11.2021
Erdoğan’dan INTERPOL’e çağrı: FETÖ’cülerin iadesinde dayanışma bekliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen INTERPOL 89. Genel Şura Toplantısı’na bir görüntü ileti gönderdi. Erdoğan, “Sağlanan istihbari bilgilerle birçok terör hareketinin önüne geçtik” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:Salgı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen INTERPOL 89. Genel Şura Toplantısı’na bir görüntü bildiri gönderdi. Erdoğan, “Sağlanan istihbari bilgilerle birçok terör aksiyonunun önüne geçtik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Salgın kaidelerinin hafiflemesiyle birlikte sizleri Türkiye’de ağırlamaktan onur duyuyorum. Bu vesileyse koronavirüs salgıınn hayatında kaybeden INTERPOL mensupları için taziyelerimi sunuyorum. INTERPOL dünyanın değerli ölçüde tertiplerinden biridir.

Teşkilatın kurucu üyelerinden birisi olarak şimdiye kadar 2 defa genel heyet toplantısına mesken sahipliği yaptık. Teşkilatın bu en değerli aktifliğine hoş İstanbul’umuzda yine konut sahipliği yapmanın memnunluğunu yaşıyorum.

Türkiye, Suriye ve Irak’taki çatışmalardan en fazla etkilenen ülkelerden olmuştur. Toplam 5 milyon sığınmacıya mesken sahipliği yapıyoruz. IŞİD’den FETÖ’ye kadar terörizmin her çeşidiyle ağır ve kararlı bir uğraşın içindeyiz.

IŞİD’i hezimete uğratan tek ülketiz. Birçok terör hareketinin önüne geçtik. 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı şehit eden FETÖ örgütüne karşı aktif önlemler aldık.

Özellikle FETÖ’cü firariler ile bölücü örgüt elebaşlarının ülkemize iadesi konusunda güçlü dayanışma bekliyoruz

Ege Denizi’nde 10 binlerce hayatına mal olacak dramların yaşanmasına mani olduk. Türkiye olarak tüm bu alanlarda elde ettiğimiz deneyimleri dost ve kardeş ülkelerin kolluk üniteleriyle paylaşmayı değerli görüyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.