Engelli bireyleri, gönüllü öğrenciler sınava hazırlayacak

Beyazay Derneği Aydın Şubesi, Aydın Valiliği ile birlikte ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında Toplumsal Bilimler Lisesi ile imzalanan …

24.12.2021
Engelli bireyleri, gönüllü öğrenciler sınava hazırlayacak

Beyazay Derneği Aydın Şubesi, Aydın Valiliği ile birlikte ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında Toplumsal Bilimler Lisesi ile imzalanan protokol çerçevesine istekli öğrencilerle birlikte e-KPSS kursu açacak.

FATİH, İSTANBUL (rehberaydin.com) – Beyazay Derneği Aydın Şubesi, Aydın Valiliği ile birlikte ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ projesi kapsamında Toplumsal Bilimler Lisesi ile imzalanan protokol çerçevesine istekli öğrencilerle birlikte e- Kpss kursu açacak.

Proje çerçevesinde Toplumsal Bilimler Lisesi de engellilere dayanak vermek için istekli oldu. Beyazay Aydın Şube Lideri Demet Pilevneli ve Toplumsal Bilimler Lisesi Müdürü Fatih Anıl’ın birlikte imzaladıkları protokol çerçevesinde lise öğrencileri engellilere dönüşümlü olarak e-KPSS eğitimi verilecek. Beyazay Derneği Aydın Şubesi’nde verilecek olan e-KPSS eğitimi önümüzdeki yılın Nisan ayına kadar devam edecek. Haftalık ders sistemlerini engellilerin programına nazaran ayarlayan gençler, engelli bireylerin başarmaları için ellerinden geleni yapacaklarına kelam verdi.

Gösterdikleri hassaslıktan ötürü Toplumsal Bilimler Lisesi yönetimci ve öğrencilerine teşekkür eden Beyazay Aydın Şube Lideri Demet Pilevneli, “Dönüşümlü olarak ders verecek olan gençler, empati kurdukları engellilerle birlikte muvaffakiyete giden bir yol tutacaklar. Aydın Valimiz Hüseyin Aksoy başta olmak üzere Toplumsal Bilimler Lisesi Okul Müdürü Fatih Anıl beyefendiye ve hassas öğrencilerine teşekkür ederiz. ‘Engelleri Birlikte Aşalım’ derken birinci adımda birlik ve beraberliğin rahmetini yaşamaya başladık. Mahzurları aştıkça iki taraf da üstüne düşen memnunluğu yaşayacaktır” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.