Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Kalkan, basın mensuplarıyla buluştu

Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Lideri Aydın Kalkan, basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. KAYSERİ (kent aydın haberleri) – Eğitim Bir-Sen Kayseri …

13.01.2022
Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Kalkan, basın mensuplarıyla buluştu

Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Lideri Aydın Kalkan, basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

KAYSERİ (kent aydın haberleri) – Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Lideri Aydın Kalkan, basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Bir restoranda düzenlenen aktiflikte konuşan Kalkan, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Kalkan, gazeteciliğin yerelde ve dünya genelinde meydana gelen olaylardan haberdar olunmasına katkı sağlayan bir meslek olduğunu vurguladı.

Afetlerden teröre, savaşlardan toplumsal olaylara kadar tehlikeli olayları vakitle yarışarak haberi servis eden gazetecilerin kamuoyu açısından değerli bir vazife yürüttüğüne değinen Kalkan, şunları kaydetti:

“İnsan hakları ve hürriyetinin kullanılması açısından basın özgürlüğü kıymet taşımaktadır. Fikir, inanç, kankent aydın haberlerit ve tabir özgürlüğü fakat basın özgürlüğü ile mümkün olabilmektedir. Gerçeklerin haber olmadığı yerde beşerler palavraya mahkum olmaktadır. Gazeteciler ağır kaidelerde çalışmaktadır. Zorlukları göğüsleyerek bizlere hakikat haber ulaştırmaya çalışan ve vakitle yarışan gazetecilerin bir birden fazla vazife sırasında hasta olmakta, yaralanmakta hatta ölmektedir. Eğitim Bir-Sen olarak basın çalışanlarının daha geniş, yasal, hak ve imkanlara sahip olmasını talep ediyoruz.”

Kalkan, meslek kanununun içeriğinin zenginleştirilmesi, kontratlı personelliğin, mülakatların kaldırılması gerektiğini belirterek, 3600 ek gösterge üzere taleplerinin de olduğunu lisana getirdi.

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Lideri Metin Kösedağ ise Eğitim Bir-Sen Kayseri Şubesinin her vakit gazetecilerin yanında olduğunu belirtti.

Kösedağ, dayanakları ve gazetecileri unutmadığı için Kalkan’a teşekkür etti.

kent aydın haberleri / Ergün Haktanıyan – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.