Efeler Haber: Aşı İçin Muhtar İkna Etti

07.07.2021
Efeler Haber: Aşı İçin Muhtar İkna Etti

Efeler haber, Ovaeymir Mahallesi’nde muhtar aracılığı ile aşı olmayan kişiler ikna edildi. Covid pandemisi nedeniyle önlemlerin hayatımıza girmesi ile insanların kuşkuları arttı. Son günlerde sıklıkla tartışılan aşı güvenilir mi tartışmaları nedeniyle insanlar aşı olmaktan korkuyorlar.

Efeler ilçemiz Ovaeymir Mahallesi’nde koronavirüs aşısı olmayan kişilere yönelik çalışmalar yapıldı. Mahalle muhtarı Lokman Karatar bölgede aşı ikna gönüllüsü oldu. Burada yapılan çalışmalarda aşı yaptırmayan kişilere durum açıklandı ve ikna çalışmaları yapıldı. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü Aşı Birimi ekiplerince yapılan çalışma neticesinde ise bölgede aşılama tamamlandı.

Efeler Haber: Aşı ile Beraber Kansere Karşı Farkındalık

Ovaeymir Mahallesi’nde yapılan aşılama çalışmaları bünyesinde ayrıca farkındalık da oluşturuldu. Özellikle ileri yaşta kanser tarama ile ilgili KETEM ve Halk Sağlığı birimlerine ait broşürler dağıtıldı. Nitekim tütün kullanımı ve zararlı alışkanlıklara karşı da bilgilendirme yapan muhtarlar, özellikle bilgilendirmeye ihtiyaç duyan kişilere gerekli açıklamaları iletti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.