Edirne’de lise öğrencisi mama kaplarının yerini gösteren mobil uygulama tasarladı

EDİRNE (kent aydın haberleri) – Edirne’de lise öğrencisi Oğuzhan Berke Efe, sokak hayvanlarının nizamlı beslenmesine katkıda bulunmak için mama …

19.01.2022
Edirne’de lise öğrencisi mama kaplarının yerini gösteren mobil uygulama tasarladı

EDİRNE (kent aydın haberleri) – Edirne’de lise öğrencisi Oğuzhan Berke Efe, sokak hayvanlarının nizamlı beslenmesine katkıda bulunmak için mama kaplarının yerlerini gösteren “Sokakta Canım Var” taşınabilir uygulaması hazırladı. Edirne Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenciler…

EDİRNE (kent aydın haberleri) – Edirne‘de lise öğrencisi Oğuzhan Berke Efe, sokak hayvanlarının nizamlı beslenmesine katkıda bulunmak için mama kaplarının yerlerini gösteren “Sokakta Canım Var” taşınabilir uygulaması hazırladı.

Edirne Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersindeki kıymetler eğitimi çalışmaları kapsamında, sokak hayvanlarını muhafaza ve hayatlarını kolaylaştırma maksadıyla çalışma başlattı.

Bu kapsamda öğrenciler atölyelerinde onlarca mama kabı üretti. Biyomedikal Crehberaydin.comz Teknolojileri Kısmı 12. sınıf öğrencisi Oğuzhan Berke Efe de kentin farklı noktalarına konulan mama kaplarının yerini gösteren ve mama bağışının alınabildiği bir taşınabilir uygulama tasarladı.

Test evresinde olan ve yakın vakitte kullanıma girecek uygulamayla, mama dağıtımı yapmak isteyenler telefonlarına indirecekleri uygulamayla kapların bulunduğu yere ulaşabilecek.

Efe, gazetecilere yaptığı açıklamada, hazırladığı yazılımla mama kaplarının yerlerinin çarçabuk bulunabildiğini söyledi.

Okul Müdürü Tolga Ünal ise sokak hayvanları için başlatılan projenin, hazırlanan yazılımla taçlandığını tabir etti.

Öğrenci ve öğretmenlerin sokak hayvanlarına hassas çalışmalar yaptığını vurgulayan Ünal, “Bu uygulamayla mama kaplarının yeri haritada açıkça görülüyor. Yazılımda birçok eklenti var. Öğrencimizi tebrik ediyorum.” dedi.

Kentte sokak hayvanları faydasına çalışma yapan Bir El Bin Nefes Derneği Lideri Yağmur Islattı Aydın da sokak hayvanları için yapılan tüm çalışmaları desteklediklerini belirterek, “Bir kap mama ve su hayat kurtarır. Sokakta hayat çabası veren canlılarımız için hoş bir uygulama.” diye konuştu.

kent aydın haberleri / Gökhan Zobar – Son Dakika Haberleri

Sokak Hayvanları, Anadolu Lisesi, Edirne, su, Yeni, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.