Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı sona erdi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı ağır iştirakle gerçekleşti. NAZİLLİ, AYDIN …

10.01.2022
Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı sona erdi

Aydın’ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı ağır iştirakle gerçekleşti.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı ağır iştirakle gerçekleşti. 70’ten fazla tarım, hayvancılık ve besin ile ilgili stantların açıldığı fuar 4 gün sürdü.

İnciri, kestanesi, zeytini, portakalı üzere doğal eserleri ile birçok markaya konut sahipliği yapan Nazilli’de düzenlenen tarım, besin ve hayvancılık fuarı, Türkiye’nin dört bir yanından gelen lezzetlere de mesken sahipliği yapmasının bununla bir arada ayrıyeten mahallî eserler başta olmak üzere tarım endüstrisi ile ilgili ekipmanların da tanıtımında mesken sahipliği yaptı. İlçedeki resmi kurumlarla birlikte özel firmalar ve girişimcileri buluşturan fuarı binlerce kişi ziyaret etti.

Şirinevler Mahallesi’nde bulunan kapalı pazaryerinde kurulan tarım fuarı ağır yağmura karşın son gün gelen ziyaretçileri ile doldu taştı. Yerli firmaların tartıda olduğu fuarda Nazilli ve etraf ilçelerinden gelen onlarca firma açtığı stantlarda eserlerini tanıttı. Bilhassa mahallî lezzetlerin bir ortaya geldiği fuarda girişimcilere konut sahipliği yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, Nazilli Belediyesi, Nazilli Tarım ve Orman Müdürlüğü, Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, KOSGEB Aydın Vilayet Müdürlüğü, Nazilli Ticaret Odası, Nazilli Ticaret Borsası, Nazilli Zirkent aydın haberlerit Odası, ÖR-KOOP stantları ziyaretçi akınına uğradı. Çeşitli ikramların ve armağanların verildiği stantlarla birlikte ziraî alet ve ekipmanların bulunduğu stantlar ise yeni teknolojileri merak eden ziyaretçiler tarafından adeta işgal edildi.

Fuara yurt dışından gelenler ise birinci etapta mahallî eserlerin bulunduğu ve internetten alışveriş yaptıkları firmalara giderek hem firma yetkilileri ile tanıştı hem de yeni alışverişler yaptı. Fuara Belçika’dan gelen gurbetçi aile, televizyonlardan tanıdığı kozalak reçeli ve öteki reçellerden aldığını ve reçelin üreticisi Nilgün Özkurt ile tanıştığını söz ederek, “Güzel bir ortam var. Bilhassa televizyonda görerek internetten satın aldığımız kozalak reçelini yapan Nilgün hanımı yakından tanıma imkanı bulduk. Fuara birinci kere geliyorum. Hoş bir fuar olmuş. İnanın cebimde param olsa her şeyi alıp gitmek istiyorum” dedi. – AYDIN

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.