Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı kapılarını açtı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com …

07.01.2022
Dördüncü Nazilli Tarım Fuarı kapılarını açtı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Nazilli ilçesinde dördüncüsü düzenlenen Exponaz Agro Nazilli Tarım Hayvancılık Fuarı kapılarını açtı. Ağır iştirakle gerçekleşen ve 70’ten fazla tarım, hayvancılık ve besin ile ilgili stantların açıldığı fuar 4 gün sürecek.

“Bu fuar çok kıymetli ve çok anlamlı”

Nazilli’de düzenlenen fuarın ilçe tarımı açısından çok değerli olduğunu söz eden Nazilli Belediye Lideri Kürşat Engin Özcan: “Nazilli’nin bir tarım bölgesi olması hasebiyle bu fuar çok değerli ve manalı. Bölgenin tanıtımı, tarımla uğraşan vatandaşlarımızın gereksinimlerinin karşılanması emeliyle bu fuarın tekrarını yapıyoruz” dedi.

“Üretmeyen bir ülke, üretmeyen bir toplum güç günlerle karşı karşıya kalacaktır”

Öncelikle Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’nun selamlarını ileten Aydın Büyükşehir Belediye Lider Vekili Evrim Karakoz: “Aydın, yüklü olarak tarımla geçimini sağlayan bir ilimiz. Biz de Liderimiz Hasret Çerçioğlu’nun önderliğinde Büyükşehir Belediyesi olarak bilhassa çiftçilerimizin yanında 7 yıldır hizmet vermeye çalışıyoruz. Koyun ve keçilerle ilgili projelerimizin bununla birlikte ayrıyeten cet tohumları ile ilgili projelerimizi de sürdürüyoruz. Ege Et ile üreticilerimizin yanında olduğumuz üzere halkımızın da yanındayız. Şubelerimizle üreticiden tüketiciye kaliteli eserlerle takviyelerimiz sürüyor. Ege Yem ile sıkıntı durumda olan hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize takviye veriyoruz. Kooperatiflerimize takviyelerimiz sürüyor. Bayanlarımızın da kooperatifleşmesi manasında takviyelerimiz ve yardımlarımız devam ediyor. Bayanlarımızın üretimlerini de Ege Et şubelerimizde kıymetlendiriyoruz. Üretmeyen bir ülke üretmeyen bir toplum güç günler geçirmeyle karşı karşıya kalacaktır. Bilhassa pandemiden sonra bütün dünyada besinin ve tarımın ne derece değerli hale geldiği bilinmektedir. Biz büyükşehir belediyesi olarak Aydın’ımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Fuarımız bu manada iyi ve uğurlu olsun” dedi.

“Aydınımızın eserleri stratejik eserler ve bunları muhafazamız lazım”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül de konuşmasında Gazi Mustafa kemal Atatürk tarafından Nazilli’de Sümer Basma Fabrikası açarak onurlandırıldığını tabir ederek, “Bizler Sümerbank çocuğuyuz. Yani Nazilli’nin temeli tarıma dayalıdır. Üretimden yana olanlara dayanak vermek lazım. Pandemi dünyada üretimin ve tarımın çok kıymetli olduğunu vurguladı. Biz ithal eden ülke olmamalıyız. Yerlerimizin tarım dışı alanlara dönüşmesini önlemeliyiz. Bilhassa kaliteli kestanemize, İncirimize sahip çıkmalıyız” dedi.

“İlçemizde düzenlenen tarım fuarının değeri büyük”

Nazilli kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ise konuşmasında: “Pandemi ile geçen son iki yılda tarımın ehemmiyetini bir kere daha anladık. Bu süreçte birçok alışkanlığımız değişti. Evvel karnımızın doyması gerektiğini, üretmeyi, tarım eserlerinin ve tarım fkent aydın haberleriliyetlerinin güçlendirilmesi gerektiğini daima birlikte idrak ettik. Bu açıdan tarım ile ilgili yeni ekipman ve eserlerinin kıymetlendirilmesi açısından ilçemizde düzenlenen tarım fuarının kıymeti büyük. Bölge için çok değerli olan bu fuarın önümüzdeki yıllarda daha güçlü olması için daima birlikte çalışmamız gerektiğini tabir etmek istiyorum. Emeline hizmet eden bir fuar tertibi olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların akabinde Nazilli Belediyesi Halk Oyunları Grubunun zeybek şov büyük beğeni ile izlendi. Takımın gösterisinin akabinde protokol üyeleri ve konuklar fuarda açılan stantları tek tek ziyaret etti. Nazilli başta olmak üzere etraf ilçe ve vilayetlerden gelen çok sayıda iştirakçinin açtığı stantlar ağır ilgi ile ziyaret edildi. Bilhassa yöresel eserlerin bulunduğu stantlarda konuklara sunulan ikramlar büyük ilgi gördü. – AYDIN

aydın haberleri – İktisat Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.