Diyarbakır’da “Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) “Türkiye’de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 179. Yılı Beyaz Önlük Giydirme Töreni” gerçekleştirildi …

10.12.2021
Diyarbakır’da “Beyaz Önlük Giyme Töreni” gerçekleştirildi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) “Türkiye’de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 179. Yılı Beyaz Önlük Giydirme Töreni” gerçekleştirildi.

DİYARBAKIR (kent aydın haberleri) – Diyarbakır Dicle Üniversitesi‘nde (DÜ) ” Türkiye‘de Veteriner Hekimliği Öğretiminin 179. Yılı Beyaz Önlük Giydirme Töreni” gerçekleştirildi.

Sur Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili Abdullah Çiftçi, merasimde, DÜ’nün Diyarbakır’ın parlayan yıldızı olduğunu söyledi.

Çiftçi, DÜ’nün en değerli tanıtım alanlarından biri olduğunu ve her geçen gün gerek öğretim kalitesiyle gerek öğretim elemanı kalitesiyle, donatısıyla, binalarıyla büyüyerek gelişen düzgün bir üniversite olacağını belirtti.

DÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ise DÜ’nün Türkiye’nin en kıymetli kurumlarından biri olduğunu kaydetti.

Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Erkan da veteriner hekimliği mensubu olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

DÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Vural, 179 yılda veteriner doktorların hayvan sıhhati, halk sıhhati ve besin güvenliği alanlarında çok büyük hizmetler verdiğini aktardı.

Vural, “Veteriner doktorlar yalnızca bilimde değil edebiyatta, sanatta ve sporda da değerli işlere imza attılar.” dedi.

Konuşmaların akabinde Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Veteriner Hekimlik Tarihi ve Deontoloji Anabilim Kolu Prof. Dr. Abdullah İtina “Tarihi Pandemiler Üzerinden Anlamak” isimli sunum gerçekleştirdi.

İhtimam, beyaz önlüğün aydınlığın, saflığın ve dürüstlüğün simgesi olduğuna vurgu yaparak, veteriner yemini ettirdi.

Daha sonra beyaz önlük giyme merasimi yapıldı.

kent aydın haberleri / Ömer Yasin Ergin – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.