Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Osmanlıyı da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz’

Bingöl’de STK temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya gelen Diyanet İşleri Lideri Erbaş, “Anadolu dediğimiz bu hudutları da bize çok …

19.11.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: ‘Osmanlıyı da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz’

Bingöl’de STK temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya gelen Diyanet İşleri Lideri Erbaş, “Anadolu dediğimiz bu hudutları da bize çok görerek modül kesim etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah” dedi. Diyanet İşleri Ba…

Bingöl’de STK temsilcileri ve kanaat liderleriyle bir ortaya gelen Diyanet İşleri Lideri Erbaş, “Anadolu dediğimiz bu hudutları da bize çok görerek kesim parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Osmanlıyı Da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz' 1

Diyanet İşleri Lideri Prof. Dr. Ali Erbaş, Bingöl’de sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileri ve kanaat başkanlarıyla bir ortaya geldi.

Lider Erbaş, bölgedeki devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları ortasındaki fikir birliğinin aksiyon birliğiyle desteklenmesinin sonuç getireceğini belirterek, “Eylem Birliği çok değerli. Daima birlikte güçlerimizi birleştireceğiz. Burada artık hepimiz tıpkı şeyleri düşünüyoruz. O vakit hepimiz misal şeyleri yapmamız lazım. O vakit neticeyi alacağız. Gençlerimiz, çocuklarımız yoldan çıkmayacak. Ailelerimiz Müslümanca yaşayacak. Bu bizim elimizde kâfi ki niyet edelim. Niyetimiz samimi olursa ki o denli olması gerekiyor. ‘Din nasihattir’ O vakit Rabbimiz bizim niyetimize nazaran ameller yaratacak, bizi muvaffak kılacak.” değerlendirmesinde bulundu.

‘Osmanlı’yı da bu türlü yıktılar’

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Osmanlıyı Da Böyle Yıktılar, Hainlere Fırsat Vermeyeceğiz' 2

Türkiye’nin kıymetli ölçüde sıkıntılarından birisinin de terör örgütleri olduğuna vurgu yapan Lider Erbaş, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Osmanlı’yı da bu türlü yıktılar. Bizi de bu türlü yıkmaya kalkıştılar lakin elhamdülillah milletimizin birliği, beraberliği, dayanışması fikir ve hareket birliği ile bu sorunun üstesinden geliyoruz. Askerimizle, polisimizle, devlet, millet dayanışması ile bu uru yok ediyoruz. İnşallah bundan sonra birliğimiz, beraberliğimiz daha da arttıkça bizi birbirimize düşürmeye çalışan, Osmanlı’yı nasıl 40 kesime böldülerse, Anadolu dediğimiz bu hudutları da bize çok görerek kesim parça etmeye çalışan dahili ve harici hainlere fırsat vermeyeceğiz inşallah. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kıblemiz bir, bayrağımız bir, ezanımız bir, vatanımız bir. Bu birler o kadar çok ki, bu birler bizi daha da çok birleştirecek. Bu birleri gençlerimize, çocuklarımıza intikal ettirmek, geleceğimizin, istikbalimizin daha da parlak olacağını gösteriyor.”

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.