Direnişin son kalesi de düştü! Azovstal’daki Ukrayna askerleri Ruslara böyle teslim oldu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ele geçirdikleri Mariupol’deki Azovstal Metalurji Fabrikası’nda direnen Ukrayna askerlerinden …

21.05.2022
Direnişin son kalesi de düştü! Azovstal’daki Ukrayna askerleri Ruslara böyle teslim oldu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, ele geçirdikleri Mariupol’deki Azovstal Metalurji Fabrikası’nda direnen Ukrayna askerlerinden son kümenin da teslim alınarak büsbütün boşaltıldığını söyledi. Ukrayna’dan ise şimdi bir açıklama gelmedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Mariupol’deki Azovstal Metalurji Fabrikası’nda bulunan Ukrayna askerlerinden son kümenin da teslim alınarak büsbütün boşaltıldığını söyledi.

“TAMAMEN BOŞALTILDI”

Konaşenkov, Azovstal Fabrikası’ndaki son duruma ait açıklamalarda bulundu.21 Nisan’dan bu yana fabrikanın içinde bulunan Ukrayna Azov taburu askerlerinin kuşatma altında olduğunu hatırlatan Konaşenkov, “Fabrika alanı büsbütün boşaltıldı. Savaşçıların saklandığı işletmenin yeraltı tesisleri Rus Silahlı Kuvvetleri’nin tam denetimine girdi.” sözlerini kullandı.

TESLİM OLDULAR

Azovstal’dan 16 Mayıs’tan bu yana operasyon boyunca toplam 2 bin 439 Azov taburu ve Ukrayna Silahlı Kuvvetleri mensubu askerin silah bırakarak teslim olduğunu aktaran Konaşenkov, bugün 531 kişilik son kümenin da teslim olduğunu lisana getirdi.

PUTİN’E RAPOR VERDİLER

Azov taburu kumandanının özel bir zırhlı araçla fabrika alanından çıkarıldığı bilgisini paylaşan Konaşenkov, Mariupol kentinin ve Azovstal Fabrikası’nın büsbütün kurtarılması, buradaki operasyonun sona ermesiyle ilgili olarak Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’e rapor verdiğini kelamlarına ekledi.

kent aydın haberleri / Dünya

Azov,Fabrika,Konaşenkov ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.