Didim’de geleneksel sokak hayvanları etkinliği için denize girildi

Aydın’ın Didim ilçesinde klasik hale gelen, sokak hayvanları faydasına Aralık ayında denize girme aktifliği bu yıl da gerçekleştirildi. AYDIN …

26.12.2021
Didim’de geleneksel sokak hayvanları etkinliği için denize girildi

Aydın’ın Didim ilçesinde klasik hale gelen, sokak hayvanları faydasına Aralık ayında denize girme aktifliği bu yıl da gerçekleştirildi.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın‘ın Didim ilçesinde klasik hale gelen, sokak hayvanları faydasına Aralık ayında denize girme aktifliği bu yıl da gerçekleştirildi. Tasarladıkları hayvan kostümleri ile Altınkum Plajı’nda denize giren hayvanseverler, sokak hayvanları için bağış topladı.

Ortalarında İskoç, İrlandalı ve İngilizlerin de bulunduğu topluluk, Didim Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’ndaki sahipsiz hayvanlar için düzenlenen bağış kampanyasına katkı emeliyle denize girdi. 7 yıldır devam eden Aralık ayında denize girme etkinliğinde 30 kişilik küme, Altınkum Plajı’nda buluştu. Kümenin yaklaşık 15 dakika denizde kaldığı aktiflikte renkli manzaralar oluştu. Kümedeki İngilizlerin, “Noel armağanlarının verildiği birinci gün” manasına gelen “Boxing Day” kapsamında katıldığı aktiflikte birtakım küme üyeleri ilgi cazip kostümlerle denize girdi.

Etraftakilerin de alkışlarla dayanak olduğu aktiflikle ilgili bilgi veren Didim Hayvanları Muhafaza Derneği üyesi Şengül Güz, 7 yıldır aktifliğin yapıldığını ve aktiflik sonucunda toplanan bağışların sokak hayvanlarının barınma, tedavi ve mamaları için harcandığını belirtti.

Aktiflikte yer alan Linda Uyan ise 30’a yakın kişinin denize girdiğini söz ederek, aktifliğin klâsik hale geldiğini ve sokak hayvanları için yapıldığını tabir etti. Aktiflikte toplanan bağışların sahipsiz hayvanların muhtaçlıklarının karşılanmasında kullanılacağı belirtildi. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.