Didim Haber: Tefecilere Operasyon Yapıldı

29.08.2021
Didim Haber: Tefecilere Operasyon Yapıldı

Didim haber, ilçemizde esnafa ve vatandaşlara faizle para veren kişilere operasyon düzenlendi. Öğrenilen bilgiye göre şüpheliler vatandaşlara yüksek faiz ile para veriyordu.

Didim Haber: Tefeciler Operasyon İle Yakalandı

Didim ilçemizde yapılan operasyonda vatandaşlara yüksek faizle para veren tefeciler yakalandı. Maddi sıkıntıya düşmüş vatandaşlara para veren şahıslar borçlarını kat kat tahsil etmeye çalışıyorlardı. Borçlarını ödeyemeyen esnafa ise yüksek faiz şartı koşuyorlardı. Durumun kötü olması nedeniyle de borçlarını ödemekte zorlanan kişileri tehdit ile korkutuyorlardı.

Didim Haber Tefecilere Operasyon

Didim haberleri tefeciler operasyon ile yakalandı.

Zorla Senet İmzalatmışlar

Emniyet güçleri tarafından yapılan araştırmada vatandaşlara, tehdit, hakaret, korkutma, baskı kurma ve zorla senet imzalatma gibi çeşitli suçların işlendiği fark edildi. Olayla ilgili olan şüpheliler ise evlerine yapılan baskında yakalandılar.

F.M., C.K., R.H. 3 şüphelinin evinde arama yapıldı. Yapılan aramada boş senet koçanları ve 1 pompalı tüfek ele geçirildi. Ayrıca evde alacak hesabı tutulan defter de bulundu. Şahıslar emniyetteki işlemlerin ardından mahkemeye sevk edildi ve tutuklandı.

Aydın ve ilçeleri ile ilgili haberlerimizi takip etmek için Aydın Haberleri kategorimize göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.