Deva Partisi Aydın’da toplu istifa

DEVA Partisi Aydın Vilayet Başkanlığı vazifesinden istifa eden Hakan Çağlar Erürker’in yerine Meltem Gürler’in getirilmesi reaksiyonlere neden …

14.12.2021
Deva Partisi Aydın’da toplu istifa

DEVA Partisi Aydın Vilayet Başkanlığı vazifesinden istifa eden Hakan Çağlar Erürker’in yerine Meltem Gürler’in getirilmesi reaksiyonlere neden olurken, vilayet idaresinde de istifalar yaşandı.

AYDIN (rehberaydin.com) – DEVA Partisi Aydın Vilayet Başkanlığı misyonundan istifa eden Hakan Çağlar Erürker’in yerine Meltem Gürler’in getirilmesi reaksiyonlere neden olurken, vilayet idaresinde de istifalar yaşandı. Yeni atanan liderin tasa oluşturduğunu tabir eden idare şurasından 6 isim, parti üyeliğinden ve idareden istifa etti.

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Aydın Vilayet Başkanlığı’nda istifa zelzelesi devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde vilayet başkanlığı vazifesinden istifa eden Hakan Çağlar Erürker’in yerine Meltem Gürler’in getirilmesinin akabinde idarede bulunan 6 isim de parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Yeni atanan Vilayet Lideri Meltem Gürler’in parti içerisinde kaygı oluşturduğunu tabir eden Teşkilattan Sorumlu Vilayet Lider Yardımcısı Ahmet Dağlı, idare konseyi üyeleri Rabia Gedizlioğlu, Çelimli, Dilek Kankal, Kürşat Çay, Bahri Abalı ve Hasret Ballı parti üyeliğinden istifa ettiklerini duyurdu.

Toplumsal medya üzerinden de istifa ettiklerini duyuran idare heyeti üyeleri, açıklamalarında “Güncel gelişmeler sonucunda vilayet liderimizin istifasının akabinde, teşkilatımızda Deva Partisi‘nin siyasetlerine yönelik tasa oluşmuştu. Yeni atanan vilayet liderinin açıklamaları ve toplumsal medya paylaşımlarından da görüleceği üzere bu tasalarımız daha da artmıştır. Bu anlayışta bir parti ve vilayet lideriyle siyaset yapmanın Aydın’a bir kar sağlamayacağı niyetindeyiz. Bu sebeple yeni idarede vazife almayacağımızı ve Deva Partisi üyeliğinden istifa ettiğimizi kamuoyuna hürmetle duyururuz” tabirleri yer aldı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.