Dereceye giren güvercin sahipleri kupalarını aldı

Aydın Profesyonel Posta Güvercini Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği tarafından düzenlenen yarışta dereceye giren güvercin sahiplerine …

07.12.2021
Dereceye giren güvercin sahipleri kupalarını aldı

Aydın Profesyonel Posta Güvercini Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği tarafından düzenlenen yarışta dereceye giren güvercin sahiplerine düzenlenen merasim ile mükafatları verilirken, yarışta en uzak ara 770 kilometre kadar ile Sivas oldu.

SİVAS (rehberaydin.com) – Aydın Profesyonel Posta Güvercini Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği tarafından düzenlenen yarışta dereceye giren güvercin sahiplerine düzenlenen merasim ile mükafatları verilirken, müsabakada en uzak ara 770 kilometre kadar ile Sivas oldu.

Aydın Profesyonel Posta Güvercini Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği tarafından Nisan ayında 10 etaplık yarış düzenlendi. Aydın’dan bin güvercin ile yarışa katılan 30 güvercinsever çeşitli dereceler kazandı. Yarış sonucunda dereceye giren güvercin sahiplerine Tepecik Mahallesi’nde düzenlenen merasim ile mükafatları takdim edildi.

Gecenin açılış konuşmasında yarış ile ilgili bilgiler veren Aydın Profesyonel Posta Güvercini Sevenler ve Yetiştiricileri Derneği Lideri Hüseyin Korkmaz, “Kuşlarımız hakem heyetleri huzurunda salım araçlarına topluyoruz. 10 etaplık bir yarışımız var. Denizli’den başlayan müsabakalarımız kademeler halinde Sivas’ta son buluyor. Kuşlar oralardan salınıp meskenlerine geri dönüyor. Kuşlar konutlarına geri dönmelerine nazaran derecelendiriyor. En uzun uçuş uzaklık 770 kilometre kadar ile Sivas oluyor. Kuşlar günübirlik olarak sabah salınıyor akşam konutlarına ulaşıyorlar. Nisan ayında yapılan yarışımıza bin güvercin ile vilayetimizden 30 iştirakçi katıldı” dedi.

İştirakçilere yarışa gösterdiği ilgiden ötürü teşekkür eden Korkmaz her geçen gün müsabakaya olan ilgilinin arttığını belirterek, “İlimizde güvercinseverler olarak hoş bir birlikteliğimiz var. İnşallah ilerleyen yıllarda daha hoş daha geniş iştirakli müsabakalar düzenleyeceğiz. Bu sevgi farklı bir şey. Müsabakada dereceye giren tüm herkesi tebrik ediyorum” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde dereceye giren güvercin sahiplerine mükafatları takdim edilirken, davetliler gecenin ilerleyen skent aydın haberleritlerine kadar doyasıya eğlendi.

Ödül merasimine Efeler Belediye Lider Vekili Abidin Arslan, Tepecik Mahalle Muhtarı Mevlüt Başak, belediye meclis üyeleri, ünite müdürleri ve çok sayıda güvercinsever katıldı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.