Denizli’de tarihi zaferin kahramanları 874. yılında da unutulmadı

Denizli’de tarihi zaferin kahramanları 874. yılında da unutulmadı Lider Zolan: “Hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak ecdadımız sayesindedir” 1148 …

09.01.2022
Denizli’de tarihi zaferin kahramanları 874. yılında da unutulmadı

Denizli’de tarihi zaferin kahramanları 874. yılında da unutulmadı Lider Zolan: “Hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak ecdadımız sayesindedir” 1148 yılında Denizli’de yaşanan Kazıkbeli Savaşı için 874. yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi, anma programı düzenledi.

DENİZLİ (rehberaydin.com) – Denizli‘de tarihi zaferin kahramanları 874. yılında da unutulmadı

Lider Zolan: “Hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak ecdadımız sayesindedir”

DENİZLİ – 1148 yılında Denizli‘de yaşanan Kazıkbeli Savaşı için 874. yılında Denizli Büyükşehir Belediyesi, anma programı düzenledi. Denizli‘nin derin bir tarihe sahip olduğunu vurgulayan Lider Zolan: “Denizli her vakit vatanına, bayrağına sahip çıkmış, gözünü kırpmadan canını vermiş ve her türlü fedakarlıkta bulunmuştur” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 874 yıl evvel Cankurtaran mevkiinde yaşanan Kazıkbeli Savaşı için anma programı düzenlendi. 7 ile 8 Ocak 1148’de Alman ve Fransız ordularından oluşan II. haçlı seferine karşı yaşanan tarihi zaferin anma programı Cankurtaran Ulusal Park Piknik Alanı’nda yapıldı. Yağış nedeniyle spor

“Hür ve bağımsız yaşayabiliyorsak ecdadımız sayesindedir”

Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, burada yaptığı konuşmada vazifeye geldikleri birinci andan itibaren Denizli’ye geçmişten bu güne kadar kimlerin hizmet ettiğini, vatan ve milleti uğruna canını, kanını feda eden ecdadı yarınlara taşımak için uğraş ettiklerini kaydetti. Lider Zolan; “15 yıl evvel Denizli’nin geçmişi yokmuş, sığ bir tarihe sahipmiş üzere anlaşılabiliyordu. Ayrıntılara inildiğinde birçok tarihi derinlik görüyoruz. Örneğin bulunduğumuz bu alanda 874 yıl evvel yaşanmış olan Kazıkbeli Savaşını görüyoruz. Bugün burada bu merasimi yapabiliyor, burada nefes alıp verebiliyorsak, hür ve bağımsız bir formda yaşayabiliyorsak 1148’de verilen gayret ve o gün şehit ve gazi olan kahraman ecdadımızın sayesindedir. Denizli derin bir tarihe sahiptir. Büyükşehir Belediyesi olarak tarihimize dokunmak ismine Kazıkbeli ve Miryokefalon Savaşlarını, 15 Mayıs Ulusal Uğraş Günümüzü aktiflik ve anma programlarıyla gelecek kuşaklara aktarmaya çalışıyoruz. Bu emaneti yere düşürmememiz gerekiyor. Emanete sahip çıktığımız, şehitlerimizi, ecdadımızı unutmadığımız sürece şehitlerimiz, gazilerimiz ölmez. Ecdadımızın ruhu şad olur. Biz onları unutmayacağız ve sahip çıkacağız” dedi.

aydın haberleri / Semih Can Yılmaz – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.