Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de! İki bakanlıkta, bakan yardımcıları değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Tarım ve Orman Bakanlığında 4 bakan yardımcısı vazifeden alınarak …

08.04.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de! İki bakanlıkta, bakan yardımcıları değişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararıyla Tarım ve Orman Bakanlığında 4 bakan yardımcısı vazifeden alınarak yerlerine Nrehberaydin.comt Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider getirildi. Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakan Yardımcılığına ise Rıdvan Duran atandı.

Resmi Gazete‘nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara nazaran, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları Mehmet Haydi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece, Fatih Metin vazifeden alındı. Vazifeden alınan bakan yardımcılarının yerine Nrehberaydin.comt Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider getirildi.

AİLE VE TOPLUMSAL HİZMET BAKANLIĞINDA ATAMA

Aile Ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Bakan Yardımcılığına ise Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran atanırken; Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç misyondan alındı.

8 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan kararla; Sanko Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Güner Dağlı, İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Emre Alkin, İzmir Tınaztepe Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mustafa Güvençer, TED Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Işık Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Saffet Köse, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer atandı.

Atamaların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’ün hususu ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci hususları mucibince yapıldığı belirtildi.

aydın haberleri / Ferhat Ekinci – Aktüel

Bakan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.