Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması: Sıcak bakmıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam gençlerle bir ortaya geldi. Kripto paralarla ilgili bir soruya verdiği cevapta Erdoğan, “Kripto paraya ben sıcak …

20.05.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kripto para açıklaması: Sıcak bakmıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam gençlerle bir ortaya geldi. Kripto paralarla ilgili bir soruya verdiği cevapta Erdoğan, “Kripto paraya ben sıcak bakmıyorum. Birini varlıklı birini yoksul yapacak olan bu cins araçlarla adım atmanın hakikat olmadığına inanıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor, düzenleme adımlarını atacağız.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde düzenlenen “Kütüphane Söyleşileri” kapsamında farklı kentlerden gençlerle bir ortaya geldi.

MUSK’LA GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI

Erdoğan, bir gencin kripto para ve Spacex ve Tesla’nın işvereni Elon Musk‘la görüşmesine ait sorusuna cevap verdi. Kripto paralar ile ilgili görüşü ve Elon Musk ile görüşmesinin ayrıntıları sorulan Erdoğan, Musk ile daha çok uzaya gönderecekleri uzay aracı ile alakalı mevzuyu görüştüklerini belirterek, “O bahiste müşterek hareket edebiliriz formunda bir yere vardık.” dedi.

“SICAK BAKMIYORUM”

Erdoğan, “Kripto para konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona nazaran adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kankent aydın haberleritimi soracak olursanız, ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Yani birini güçlü birini yoksul yapacak olan bu cins araçlarla adım atmanın yanlışsız olmadığına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.