Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen NATO Genel Sekreteri’nden ilk açıklama: Diyaloğu sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, görüşmenin olumlu geçtiğini vurguladı. Genel Sekreter …

04.06.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen NATO Genel Sekreteri’nden ilk açıklama: Diyaloğu sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefonda görüşen NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, görüşmenin olumlu geçtiğini vurguladı. Genel Sekreter, görüşmede İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya üye olma konusunu değerlendirdiklerini ve diyaloğu sürdüreceklerini söz etti.

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesi hakkında toplumsal medyadan açıklama yaptı.

“TÜRKİYE’NİN GAYRETLERİNİ TAKDİR EDİYORUZ”

Yapan bir görüşme olduğunu kaydeden Stoltenberg, Türkiye’nin bedelli bir müttefik olduğunu, besin güvenliği konusunda bir muahede olabilmesine yönelik Türkiye’nin eforlarını takdir ettiklerini belirtti.

“İSVEÇ VE FİNLANDİYA SORUNU ELE ALINDI”

Stoltenberg, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya iştirakleri problemini ele aldıklarını ve diyaloğu sürdüreceklerini tabir etti.

ERDOĞAN: HAZIR OLDUKLARINI İSPATLAMALARI GEREK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ise görüşmede, İsveç ve Finlandiya’nın üyelik taleplerine dair Türkiye’nin güvenlik telaşlarının haklı ve yasal temellere dayandığını belirtti. Erdoğan, her iki ülkenin de terörizmi desteklemekten vazgeçtiklerini, Türkiye’ye yönelik yaptırımları kaldırdıklarını, ittifak dayanışması sergilemeye hazır olduklarını çok açık ve net bir formda ortaya koymaları gerektiğini vurguladı.

Erdoğan ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.