Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantıyla Diyarbakır Anneleri’ne seslendi: Tarihe altın harflerle yazıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evlatlarını terör örgütünün pençesinden kurtarmak için büyük çaba veren Diyarbakır Anneleri’ne canlı ilişki …

29.05.2022
Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı bağlantıyla Diyarbakır Anneleri’ne seslendi: Tarihe altın harflerle yazıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, evlatlarını terör örgütünün pençesinden kurtarmak için büyük çaba veren Diyarbakır Anneleri’ne canlı ilişki aracılığıyla seslendi. Erdoğan, “Mücadeleniz tarihe altın harflerle yazıldı” derken, 1000 gün içerisinde 35 gencin PKK’nın elinden kurtularak aileleriyle buluştuğu ayrıntısını da hatırlattı.

Evlatları, hain terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan anneler, HDP Vilayet Binası önünde hareket yaparak evlatlarını istiyordu. Annelerin bu gayreti sonucu çok sayıda kişi, PKK’nın elinden kurtarılarak ailelerine kavuşturuldu.

CANLI TEMASLA HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır annelerinin başlattığı oturma aksiyonunun 1000. gününde, canlı ilişkiyle Diyarbakır’daki ailelere hitap etti.

“TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI”

Erdoğan, “Bundan tam 1000 gün evvel Hatice Akar kardeşimizle başlayan çabanız, eşine seçkin rastlanır bir evlat sevgisi ve azim destanı olarak tarihe altın harflerle yazıldı” diye konuştu.

“ANNELERİN KARARLI DURUŞU HDP’YE KEPENK KAPATTIRDI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Eylemle 35 aile, terörün pençesinden kurtardıkları evlatlarına kavuşmanın sevincini yaşadı. Anne ve babalarının “geri dön” davetine kayıtsız kalmayıp örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan çocukları gören başka aileler, hareketlerinde daha kararlı hale geldi. Annelerin kararlı duruşu, HDP’ye kepenk kapattırdı. Ailelerin haykırışlarını duymak istemeyen HDP’liler, devayı bir mühlet kepenklerini kapatmakta buldu.

“HER ŞEYİN ZORLA YAPTIRILDIĞINI SÖYLEDİLER”

Ailelerin kararlı duruşundan sonra HDP, vilayet binasında yaptığı fkent aydın haberleriliyetlerini ilçe binalarına taşıdı. Savlara nazaran, bu süreçte terör örgütü PKK yandaşları, ailelere tehditlerde bulundu, onları yıldırmaya çalıştı. Teslim olan gençler, tabirlerinde yaşadıkları her şeyin zorla yaptırıldığını öne sürdü. Ailelerin duruşu, Türkiye’ye ile sonlu kalmadı. Almanya’ya kadar ulaştı.”

Anne,Hdp ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.