CNN muhabiri harekata canlı yayında yakalandı! Kiev’deki bomba seslerinden kaçışı kameralara yansıdı

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, dünyadan yükselen tehditlere karşın Ukrayna’nın Donbas bölgesine özel askeri harekatı başlattı. Haber …

24.02.2022
CNN muhabiri harekata canlı yayında yakalandı! Kiev’deki bomba seslerinden kaçışı kameralara yansıdı

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, dünyadan yükselen tehditlere karşın Ukrayna’nın Donbas bölgesine özel askeri harekatı başlattı. Haber ajanslarının kilitlendiği bölgeden bomba sesleri yükselirken, işgalin başladığı sıralarda Kiev’den canlı yayın yapan CNN muhabiri de o anlara tanıklık etti ve adeta kabusu yaşadı.

Rusya başkanı Putin’in Donbas’ın Donetsk ve Luhansk’ın bölgelerini tanımasıyla başlayan tansiyon hiç düşmüyor. Rusya ordusu Putin’im buyruğuyla Donbas’a özel askeri harekat başlatırken, bu sabah prestijiyle bölgeden bomba seslerinin yükseldiği aktarıldı.

CNN MUHABİRİ BÜYÜK PANİK YAŞADI

Rusya’nın başlattığı işgale canlı yayında yakalanan CNN muhabiri ise büyük panik yaşadı. Kiev’den yayın yaptığı sırada bölgeden yükselen bomba seslerini işiten muhabir bir anda yere eğilerek kendini muhafazaya çalıştı. O anlar kameralara saniye saniye yansıdı.

DONBAS’TA SON DURUM

Ukrayna önderi Zelenskiy.

UKRAYNA’DA SIKI İDARE İLAN EDİLDİ

Ukrayna Devlet Lideri Zelenskiy, Rusya’nın bu sabah Donbas bölgesindeki topraklarına girmesinin akabinde ülke çapında sıkıyönetim ilan etti. Ukrayna’da dün de 30 günlük OHAL ilan edilmişti. Zelenskiy, “Eğer canımıza, özgürlüğümüze, çocuklarımıza saldırılırsa, kendimizi savunacağız, saldırmayacağız, kendimizi savunacağız. Tüm hudutlarımızda sıkıyönetim ilan ettik. Rusya, altyapımıza ve hudut karakollarımıza füze atakları düzenledi. Ukrayna’nın pek çok kentinde patlama sesleri duyuldu” tabirlerini kullandı.

Rusya ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.