Çini sanatı bu kez SMA hastası bebek İkra Deniz için sergilendi

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer Mahallesinde yaşayan SMA hastası İkra Deniz bebek için Sökeliler bir ortaya geldi. AYDIN (İHA) – Aydın …

26.11.2021
Çini sanatı bu kez SMA hastası bebek İkra Deniz için sergilendi

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer Mahallesinde yaşayan SMA hastası İkra Deniz bebek için Sökeliler bir ortaya geldi.

AYDIN (İHA) – Aydın‘ın Söke ilçesine bağlı Sarıkemer Mahallesinde yaşayan SMA hastası İkra Deniz bebek için Sökeliler bir ortaya geldi. ‘Çini Standı’nda buluşan kurum ve kuruluş temsilcileri ile hayırsever iş adamları, stantta açık arttırmayla aldıkları eserlerle, SMA’lı İkra Deniz’in tedavisine katkı sağladı.

Söke Belediyesine ilişkin Tarihi Uzbek Konağı’nda açılan stantta Söke’nin Sarıkemer Mahallesinde yaşayan Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip-1 hastası İkra Deniz’in tedavisine katkı sağlayabilmek için açık arttırma yapıldı.

Standın açılışına Söke Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Söke Belediye Lider Vekili Hatice Kurban, Belediye Lider Yardımcısı Veli İhtilal Yerli, Söke İlçe Emniyet Müdürü Fatih Demiralp, Söke İlçe Jandarma Teğmen Hakkı Erboğa başta olmak üzere Sökeli iş insanları ve STK Temsilcileri katıldı.

“97 bin TL toplandı”

Kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz parıltısı çini yapıtları büyük beğeni topladı. Sonrasında satışı yapılan eserler, İkra Deniz’in tedavisine katkı sağlamak üzere aileye teslim edilecek. Üç gün açık kalacağı belirtilen standın açılışında yapılan satışta 97 bin TL toplandığı öğrenildi.

Anne Emel Pamuk: “Savaşmaya devam edeceğiz”

Doğuştan SMA Tip-1 hastası olan İkra Deniz Pamuk’un ABD’de ‘zolgensma’ gen tedavisi görebilmesi için 15 aydır çabaya devam ettiklerini belirten anne Emel Pamuk, stant için emeği geçenlere teşekkür etti. Pamuk, “Savaşmaya, uğraş etmeye devam edeceğiz. Sesimizi duyurma çabası içindeyiz. İnşallah İkra Deniz yaşıtları üzere koşup, oynayabilecek” dedi. – AYDIN

İhlas Haber Ajansı – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.