CHP’li Öztrak: Genel başkanımızın açıklamaları nettir

CHP’li Öztrak: Genel liderimizin açıklamaları nettirCHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, UYGUN Parti Genel Lider Yardımcısı …

07.12.2021
CHP’li Öztrak: Genel başkanımızın açıklamaları nettir

CHP’li Öztrak: Genel liderimizin açıklamaları nettirCHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, UYGUN Parti Genel Lider Yardımcısı Koray Aydın’ın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamasına ait, “Genel liderimizin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı hakkındaki görüşleri…

CHP’li Öztrak: Genel liderimizin açıklamaları nettir

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, UYGUN Parti Genel Lider Yardımcısı Koray Aydın‘ın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili açıklamasına ait, “Genel liderimizin Millet İttifakı‘nın cumhurbaşkanı adayı hakkındaki görüşleri artık kamuoyuna mal olmuştur. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n üzerine yorum yapmak gereksizdir. Genel liderimizin açıklamaları nettir” dedi.

CHP Merkez İdare Heyeti (MYK), Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. CHP’li Öztrak, toplantı sonrası parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, milletin sesinin geçen hafta Mersin’den yükseldiğini tabir etti. Öztrak, “Hemen seçim talebi, Türkiye’nin dört bir yanından duyuldu. Bu ses o kadar güçlüydü ki gözü, kalbi mühürlenmişler dışında herkes gördü. Milletimiz Mersin’den iletisini çok net verdi. Biz diyoruz ki; artık geliyor, gelmekte olan. O sandık bugün yarın gelecek ve milletimiz kendi kararıyla, bu zulümden kurtulacak” dedi.

‘TBMM GAZİ BİR MECLİS’TİR’

Öztrak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) sıradan bir Meclis olmadığını belirterek, “Bizim Meclisimiz, emperyalizme karşı dünyanın en gururlu savaşını vermiş gazi bir Meclistir. Dünya parlamentoları ortasında müstesna bir yere sahiptir. Gazi Meclisimiz, bir yandan Kurtuluş Savaşı’nı yaparken, bir yandan da milletimizin iradesine, hakkına, hukukuna, şan ve onuruna sonuna kadar sahip çıkmıştır. Şahsım idaresi, iş başına geldiğinden bu yana Meclisi, milletvekillerinin iradesini, her gün biraz daha kuşatmaktadır. Ulusal iradeyi, Meclis binasına hapsetmeye çalışmaktadır” diye konuştu.

Öztrak, milletten yükselen feryadın hayat pahalılığının ne olduğunu gösterdiğini belirterek, “Ama TÜİK ‘enflasyon yüzde 21’ diyor. Gerçek enflasyon ile TÜİK’in enflasyonu ortasında 2.5, 3 kat fark var. TÜİK’in bu yaptığı, 30 milyon kayıtlı-kayıtsız çalışan işçimizin, 12 milyon emekli, dul ve yetimin ve hali hazırda görülenin tüm aile bireylerinin haklarının, saray tarafından gasbedilmesi demektir” tabirini kullandı.

‘HALİ HAZIRDA GÖRÜLENİN ÜZERİNE YORUM YAPMAK GEREKSİZDİR’

Faik Öztrak, YETERLİ Parti Genel Lider Yardımcısı Koray Aydın’ın CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mümkün cumhurbaşkanlığı adaylığını değerlendirirken, “Ben kendisinden adaylığa talip olduğunu duymadım. Ancak bizim bir birinciemiz var; bu diyoruz ki, bu mevzuda herkes idealist davranmalı. Adaylık düşününler de idealist davranmalı, nefis vakti değil. Kazanamama ihtimali olan birinin uygun olmayacağını söyleyeceğiz” formundaki açıklamasının hatırlatılması üzerine, “Genel liderimizin Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı hakkındaki görüşleri artık kamuoyuna mal olmuştur. Hali̇ Hazırda Görüleni̇n üzerine yorum yapmak gereksizdir. Genel liderimizin açıklamaları nettir” dedi.

aydın haberleri / Kkent aydın haberlerin Ulu – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.