CHP liderinin masasındaki son ankette çarpıcı sonuç! AK Parti detayı dikkatlerden kaçmadı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla seçim hazırlıklarını sürdüren partiler anketlerle oy potansiyellerini ölçüyor. Bu kapsamda kendi …

17.04.2022
CHP liderinin masasındaki son ankette çarpıcı sonuç! AK Parti detayı dikkatlerden kaçmadı

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yaklaşmasıyla seçim hazırlıklarını sürdüren partiler anketlerle oy potansiyellerini ölçüyor. Bu kapsamda kendi anketini yaptıran CHP’nin oy oranını Genel Lider Yardımcısı Salıcı canlı yayında açıkladı. Salıcı, AK Parti’nin yüzde 30, CHP’nin yüzde 28 bandında olduğunu söylerken Millet İttifakı’nın Cumhur İttifakı’ndan 1 ila 3 puan önde olduğunu tabir etti. Salıcı ayrıyeten, anketlerin ortalamasında AK Parti’nin yaptırdığı anketin de yer aldığını söylemesi dikkat çekti.

Chp Genel Lider Yardımcısı Oğuz Kkent aydın haberlerin Salıcı, Habertürk ekranlarında Serap Belet ve Kürşad Oğuz’un sunduğu Olaylar ve Görüşler programında partisinin oy oranını açıkladı.

“YÜZDE 2’LİK BİR FARK VAR”

AK Parti’nin Chp‘den 2 puan farkla önde olduğunu belirten Salıcı, “Biz yüzde 28 çıktığımızda onlar yüzde 30, biz 29 çıktığımızda onlar 31 oluyor.” diye konuştu.

“MİLLET İTTİFAKI 1-3 PUAN ÖNDE”

Genel Lider Yardımcısı Salıcı, CHP ve UYGUN Parti’nin yer aldığı Millet İttifakı’nın, AK Parti ve MHP’nin yer aldığı Cumhur İttifakı’ndan 1 ila 3 puan önde olduğunu söyledi.

“ORTALAMANIN İÇİNDE AK PARTİ’NİN ANKETİ DE VAR”

Kılıçdaroğlu’nun masasındaki son anketin hangi organlardan elde edildiğini açıklayan CHP’li Salıcı, “Biz 1 aylık anket sonuçlarının ortalamasını aldık. Bunun içinde AK Parti’nin yaptırdığı anket de var, bir medya kuruluşunun yaptırdığı anket de var. Biz hepsinin ortalamasını aldık. Bu da size bir sonuç veriyor.” sözlerini kullandı.

Parti,Anket ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Yeni sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.