CHP Aydın İl Başkanı Çankır, vatandaşa hak arama yollarını anlatacaklarını açıkladı

Temel hak ve hürriyetlerin doğuştan kazanıldığını vurgulayan CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, yaptığı basın açıklamasında insan haklarına …

10.12.2021
CHP Aydın İl Başkanı Çankır, vatandaşa hak arama yollarını anlatacaklarını açıkladı

Temel hak ve hürriyetlerin doğuştan kazanıldığını vurgulayan CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, yaptığı basın açıklamasında insan haklarına dikkat çekerek, vatandaşlara hak arama yollarını, haklarını anlatacaklarını belirtti.

AYDIN (rehberaydin.com) – Temel hak ve hürriyetlerin doğuştan kazanıldığını vurgulayan CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, yaptığı basın açıklamasında insan haklarına dikkat çekerek, vatandaşlara hak arama yollarını, haklarını anlatacaklarını belirtti.

CHP Aydın Vilayet Başkanlığı, 81 vilayet örgütü ile eş vakitli olarak düzenlediği basın açıklamasıyla insan haklarına dikkat çekti. CHP Aydın Vilayet Lideri Ali Çankır, Vilayet Başkanlığı Binası’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında insanlığın doğuştan sahip olduğu temel hak ve özgürlüklerin tüm dünyada kabul ve ilan edilişinin 73. yılında olduklarını söz etti.

Ülke genelinde dağıtacakları “Benim Hakkım” broşürleri ile vatandaşlara haklarını, hak arama yollarını anlatacaklarını kelamlarına ekleyen Çankır; “Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu‘nun başlattığı ve adalete susamış milyonların dayanağıyla hala sürmekte olan “hak, hukuk, adalet” gayretimize tüm takımlarımızla, hak şuurunun güçlenmesi için yurdun dört bir yanında devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu emelle, hak gayretimizi halkın içinde halkla birlikte büyütmek maksadı ile ‘Benim Hakkım’ broşürlerimizle bugün 81 vilayette daima birlikte alandayız. Tüm vilayetlerde vatandaşlara haklarını, hak arama yollarını anlatacağız. Sunulan hizmetlerin hiçbir siyasi partinin lütfu olmadığını, hali hazırda görülenin anayasal teminat altında olduğunu ve tıpkı vakitte devleti yönetenlerin vazifesi olduğunu anlatacağız. Eğitimin, sıhhatin, barınmanın, besinin, çalışmanın, niyet ve söz özgürlüğünün, şiddetsiz bir toplumun var olabilmesi için CHP olarak hak odaklı, tahlil içeren siyasetlerle hareket edeceğiz. Bu ülkenin gençlerinin, bayanlarının, yoksulluk içindeki çocuklarının, işsizlerinin, memurlarının, emeklilerinin, emekçilerinin, çiftçilerinin, esnafının hak gayretlerini güçlendireceğiz. 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde bir defa daha ilan ediyoruz” dedi.

Basın açıklamasının akabinde CHP’li gençler, Atatürk Kent Meydanı’nda 81 vilayette eş vakitli olarak vatandaşlara “Benim Hakkım” broşürleri dağıttı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.