Canlı yayında Yunan profesörden tarihi itiraf: Türkiye artık büyük güç, biz kaybedeceğiz

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşla ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Osmanlı Uzmanı Yunan profesörden tarihi bir itiraf geldi. Yunan …

14.04.2022
Canlı yayında Yunan profesörden tarihi itiraf: Türkiye artık büyük güç, biz kaybedeceğiz

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşla ilgili canlı yayında değerlendirmelerde bulunan Osmanlı Uzmanı Yunan profesörden tarihi bir itiraf geldi. Yunan profesör, “Türkiye artık büyük güç haline geldi. Ukrayna’daki karışıklık bittiğinde Türkiye, Yunanistan’dan daha karlı çıkacak” dedi.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaşta iki ülkenin de Türkiye‘ye güvenmesi ve Türkiye‘nin arabuluculuk rolü, dünya gündeminde yer almaya devam ediyor. Yunan bir profesör de katıldığı canlı yayında Türkiye‘yle ilgili tarihi bir itirafta bulundu.

“TÜRKİYE’NİN ROLÜ DAHA BASKIN”

Profesör, sunucunun ” Türkiye‘yi tırnak içinde artık kahraman olarak mı görüyorsunuz?” sorusuna “Artık tırnakları kaldıralım. Zira Türkiye‘nin rolü daha baskın. Artık bir arabulucu.” karşılığını verdi.

“TÜRKİYE ARTIK BÜYÜK GÜÇ”

Profesör, açıklamalarının devamında şu sözlere yer verdi: “Bugün Libya’dan bir haber okuyordum, Libya hükümeti Libya’daki Türk askeri varlığının yasal olduğunu söylüyor. Yani Türkiye yalnızca milletlerarası bir oyuncu olmakla kalmadı. Artık Doğu Akdeniz’in büyük bir gücü haline geldi. Dünyanın büyükleriyle konuşuyor, pazarlık yapıyor hatta garantör olarak geliyor. Ukrayna’daki karışıklık bittiğinde Türkiye, Yunanistan’dan daha karlı çıkacak. “

“KAYBEDEN TARAF BİZ OLACAĞIZ”

Sunucunun “Yine mi kaybeden biz olacağız?” sorusuna net cevap veren profesör, şöyle konuştu: “Tabii ki kaybeden biz olacağız, zira dikkat ederseniz Türkiye’nin şu anda Yunanistan’ın egemenlik mevzularında elinde hiçbir şeyi yok. Bu yüzden müzakere masasında kalktığında aldığı her şey onların karı olacaktır. Kaybeden değilmişiz üzere görünse de o denli olacağız. Zira kelamda savaşımız olmayacak ve barış olacak. Her halükarda (NATO tarafından) bu türlü kabul edildik.”

Türk,Artık ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.