Büyükşehir Belediyesi Ata Tohumları’na sahip çıkıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cet Tohumları projesini devam ettirirken, bu yılda milyonlarca fideyi Aydınlılarla buluşturmaya devam ediyor …

09.04.2022
Büyükşehir Belediyesi Ata Tohumları’na sahip çıkıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cet Tohumları projesini devam ettirirken, bu yılda milyonlarca fideyi Aydınlılarla buluşturmaya devam ediyor.

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın Büyükşehir Belediyesi, Cet Tohumları projesini devam ettirirken, bu yılda milyonlarca fideyi Aydınlılarla buluşturmaya devam ediyor.

2014 yılından bu yana Cet Tohumlarını müdafaanın öncülüğünü yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, bu yıl da fide dağıtımlarına başladı. Anadolu’nun değerli ölçüde zenginliğinin lokal tohumları olduğunun altını çizen Aydın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Barış Altıntaş, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu’nun da bu zenginliğe sahip çıktığını vurguladı.

Projede bu yıl milyonlarca salatalık, selin acuru, Ayşe Bayan fasulyesi, Aydın tatlı biberi, Koçarlı pembe domatesi ve Aydın karası patlıcanı fideleri dağıtılıyor. Dağıtımlara Sultanhisar’da başlanırken dağıtımlar Aydın’ın 17 ilçesinde yapılacak.

Dağıtımlarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Altıntaş, “Büyükşehir Belediye Liderimiz Hasret Çerçioğlu’nun Cet Tohumları projesi çerçevesinde Sultanhisarlı vatandaşlarımıza domates, biber patlıcan, salatalık, acur ve fasulye fidelerinin dağıtımı yapıyoruz. Vatandaşlarımızın alım gücünün zati düşük olduğu bu periyotlarda en azından kendi yiyeceğini üretmesi ve Cet Tohumlarının geleceğe aktarılması için bu dağıtımı yapıyoruz. Vatandaşlarımız liderimize çok teşekkür ediyor. Hem Cet Tohumlarıyla hem de ziraî hizmetlerle ilgili liderimizin çalışmaları ve projeleri devam ediyor” tabirlerini kullandı.

Altıntaş “Anadolu’nun değerli ölçüde zenginliği olan Cet Tohumlarını gelecek jenerasyonlara örnek olması için önemsiyoruz” biçiminde konuşurken, “Vatandaşımızın bu sıkıntı periyotta bir nebze nefes almalarına çalışıyoruz. Bu da inşallah gelecek jenerasyonlara örnek olur. Umarım bu berbat günler de en kısa vakitte biter. Pazarda patlıcanın kilosu 30 TL olursa konuşacak çok fazla bir şey kalmıyor. Türk halkı çalışkandır, siz kâfi ki onlara fırsat verin. Bu imkanlar verildiğinde üretime çok katkıları olur” dedi. – AYDIN

aydın haberleri / Mahallî

Aydın,Ata Tohumları,Büyükşehir Belediye ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.