Bursa’daki dağ ilçelerini yakından ilgilendiren önerge

Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği soru önergesiyle Doğancı Tüneli’nin neden hala …

05.02.2022
Bursa’daki dağ ilçelerini yakından ilgilendiren önerge

Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği soru önergesiyle Doğancı Tüneli’nin neden hala tamamlanmadığını ve ne vakit bitirileceğini sordu.

BURSA (rehberaydin.com) – Bursa Milletvekili Erkan Aydın, TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na verdiği soru önergesiyle Doğancı Tüneli’nin neden hala tamamlanmadığını ve ne vakit bitirileceğini sordu.

Bursa’nın güneyindeki dört dağ ilçesinin yollarındaki çalışmaların uzunca bir müddettir devam ettiğini ve hali hazırda görülenin başında Doğancı Barajı yanındaki tünel çalışmasının geldiğini söyleyen Erkan Aydın, verdiği önergede şunları söyledi:

“Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinin kullanacağı 2 kilometre kadarlik kısımda 600 metre kadarye yakın tünel açıldı. Lakin tünel bugüne kadar bitirilemedi. Tünel tamamlanınca dağ ilçelerine ulaşım da büyük bir rahatlama sağlanacak. Orhaneli ve devamındaki ilçeler için en kıymetli etabın Kapıkaya’ya yapılacak çift tüplü geçiş olduğu biliniyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün, projeleri hazır olan bu etabın inşkent aydın haberlerit rehberaydin.comlesine bu yıl çıkması bekleniyor. Doğancı Tüneli’nin bugüne kadar tamamlanamamasının münasebeti nedir? Tünel’in bitirilmesi için kesin bir tarih var mıdır? Tünel için ayrılan ödenek yetersiz midir? Tünelin bitirilememesi ödenek yetersizliğinden mi kaynaklanmaktadır? Kapıkaya’ya yapılacak çift tüplü geçiş için rehberaydin.comle süreci ne vakit tamamlanacaktır?” – BURSA

aydın haberleri – Siyaset

Milletvekili, Erkan Aydın, Bursa, TBMM, Siyaset, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.