Bu kütüphanelerin mobilyaları öğrencilerden, dekorasyonu öğretmenlerdenSöke’de açılışı yapılan kütüphaneler öğretmen ve öğrencilerin izlerini taşıyor

– Bu kütüphanelerin mobilyaları öğrencilerden, dekorasyonu öğretmenlerden Söke’de açılışı yapılan kütüphaneler öğretmen ve öğrencilerin izlerini …

09.12.2021
Bu kütüphanelerin mobilyaları öğrencilerden, dekorasyonu öğretmenlerdenSöke’de açılışı yapılan kütüphaneler öğretmen ve öğrencilerin izlerini taşıyor

– Bu kütüphanelerin mobilyaları öğrencilerden, dekorasyonu öğretmenlerden Söke’de açılışı yapılan kütüphaneler öğretmen ve öğrencilerin izlerini taşıyor Aydın’ın Söke ilçesinde iki okulda açılışı yapılan kütüphane salonlarında bulunan mobilya gereçleri Söke Sanayi Meslek Lisesi…

AYDIN (rehberaydin.com) – – Bu kütüphanelerin mobilyaları öğrencilerden, dekorasyonu öğretmenlerden

Söke‘de açılışı yapılan kütüphaneler öğretmen ve öğrencilerin izlerini taşıyor

AYDIN – Aydın‘ın Söke ilçesinde iki okulda açılışı yapılan kütüphane salonlarında bulunan mobilya materyalleri Söke Sanayi Meslek Lisesi öğrencileri tarafından yapılırken, salonlarda bulunan fotoğraf ve yazı üzere dekorasyon gereçleri ise okulların öğretmen ve öğrencileri tarafından yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından kütüphanesiz okul kalmasın daveti ile Ulusal Eğitim Bakanlığı ülke genelinde kampanya başlattı. Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde vilayet genelinde toplam 195 kütüphane açılacağı belirtilirken, hali hazırda görülenin 13’ü Söke’de yer alacak.

Aydın ili genelinde Söke, Efeler ve Nazilli’de bulunan Mesleksel ve Teknik Anadolu Liseleri tarafından mobilya gereçleri üretilecek olan toplam 195 kütüphanenin, 83’ünün mobilyası Söke Mesleksel ve Anadolu Teknik Lisesi tarafından yapılacak.

Söke’de düzenlemesi tamamlanan Atatürk Ortaokulu ile 100. Yıl Atatürk Ortaokulu kütüphanelerinin açılış merasimleri gerçekleştirildi. Merasimlere İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Şerafettin Yapan başta olmak üzere Söke Mesleksel ve Anadolu Teknik Lisesi Teknik Müdür Yardımcısı Mustafa Tuncel ve Mobilya Tasarım Alan Şefi Sezer Çetin, okulların yönetimci, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney kütüphanelerin düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. Kaymakam Güney Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri de ayrıyeten kutlarken, en kısa mühlet içinde atölyeleri ziyaret edeceğini lisana getirdi.

Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş yaptığı açıklamada; “Kütüphanelerle ilgili tüm donanımları meslek liselerimiz gece-gündüz, hafta sonu demeden yaptı. 195 okulun dışında 108 okumuza da istedikleri kadar kitaplık takviyesinde bulunulacak. Gururluyuz. Kendi muhtaçlığımızı kendimiz karşılıyoruz. İnşallah 10 günlük müddet içinde kütüphanelerimizin tüm süreçleri tamamlanacak. Yapılan çalışma ve hizmetlerin hayırlara vesile olmasını, öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamasını temenni ediyorum” diye konuştu.

aydın haberleri / Levent Tuncer – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.