Bu kez kurtlar değil! Sokak köpekleri evin bahçesinde otlayan koyunların arasına daldı, yakaladıklarını parçaladı

Ekseriyetle kurtların saldırması nedeniyle telef olan koyunlara yönelik atak bu kere diğer bir yerden geldi. İstanbul Arnavutköy’deki bir konutun …

14.05.2022
Bu kez kurtlar değil! Sokak köpekleri evin bahçesinde otlayan koyunların arasına daldı, yakaladıklarını parçaladı

Ekseriyetle kurtların saldırması nedeniyle telef olan koyunlara yönelik atak bu kere diğer bir yerden geldi. İstanbul Arnavutköy’deki bir konutun bahçesinde otlayan koyunların ortasına dalan sokak köpekleri, 3 koyunu telef ederken, 7 koyunu da çeşitli yerlerinden ısırdı. Kuzuları annesiz kaldığı için üzüldüğünü tabir ederek gözyaşı döken Halil Çaylak, yetkililerin gerekli tedbirler alması talebinde bulundu.

Haraççı Mahallesi’nde yaşayan Halil Çaylak, emekli olduktan sonra satın aldığı koyunlara bakmaya başladı. Çaylak’ın meskeninin önünde otlayan koyunlarına 3 sokak köpeği saldırdı. Sokak köpekleri, 3 koyunu boğarak öldürürken, 7 koyunu ise çeşitli yerlerinden yaraladı. Durumu fark eden Halil Çaylak, köpekleri kovalayıp öteki koyunlarını kurtardı. Kuzularının annesiz kaldığı için üzüldüğünü söz ederek, gözyaşı döken Çaylak, yetkililerden gerekli tedbirleri almasını istedi.

“ELİME SİLAH ALIP VURSAM BEN HATALI OLACAĞIM”

Mahalledeki sokak köpeklerinin son vakitlerde çok fazla saldırganlaştığını söyleyen Halil Çaylak, “İnsanlara da saldırıyorlar. Koyunlarıma saldırıp öldürdüler. Elime silah alıp vursam ben hatalı olacağım. Lakin bunlar da can. Bu koyunlarımın hesabını, annesiz kalan kuzularımın hesabını kim verecek. Bir sokak köpeği kadar kıymetimiz yok” dedi.

aydın haberleri / 3. Sayfa

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Şimdiki sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.