Bu keçi inatçı değil, ‘Nazlı’

Kocaeli’de ‘Nazlı’ ismini verdiği keçisini yanından ayırmayan 74 yaşındaki Aydın Erol, kıyıya de keçisiyle gidiyor yürüyüşe de. Dostlukları …

08.02.2022
Bu keçi inatçı değil, ‘Nazlı’

Kocaeli’de ‘Nazlı’ ismini verdiği keçisini yanından ayırmayan 74 yaşındaki Aydın Erol, kıyıya de keçisiyle gidiyor yürüyüşe de. Dostlukları yüzlerde tebessüm oluşturan ikili, görenlerin dikkatini çekiyor.

KOCAELİ (rehberaydin.com) – Kocaeli‘de ‘Nazlı’ ismini verdiği keçisini yanından ayırmayan 74 yaşındaki Aydın Erol, kıyıya de keçisiyle gidiyor yürüyüşe de. Dostlukları yüzlerde tebessüm oluşturan ikili, görenlerin dikkatini çekiyor.

Kocaeli’nin Derince ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Aydın Erol, 8 ay evvel aldığı keçisine gözü üzere bakıyor. ‘Nazlı’ ismini verdiği keçisiyle sokak sokak gezen Erol, onu kıyıya de götürüyor. Her gün makul vakitlerde keçisini dışarıya çıkaran Erol, Nazlı’yı evlat üzere görüyor. Kıyıda ve işlek caddelerde Aydın Erol’un yanında keçiyi gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemiyor. İkilinin samimi dostluğu ise yüzlerde tebessüm oluşturuyor.

“Canı sıkılsın istemiyorum”

Nazlı’yı 8 ay evvel komşusundan aldığını söyleyen Erol, “Keçinin annesini dağda kurt yemiş, kardeşi de ölmüş. Komşu bana getirdi bende ondan aldım. Nazlı sağlıklı olarak bende kaldı. Daima onu parklara götürüyorum, deniz kenarına götürüyorum. Belediye meydanına götürüyorum, dolaştırıyorum canı sıkılsın istemiyorum. Meskende bir arada yaşıyoruz, onun için kiracıyı çıkardım. Kiracı olsa geçinemezdik” dedi.

“3 çocuğum öldü”

Çocuklarının olmadığını söyleyen Aydın Erol, “3 çocuğum öldü. Hatta biri 4 aylıkken öldü. İzmit ilçesinde baba meskenimiz vardı, evlatlarımızı oraya defnettik. Nazlı’yı da evladımız üzere seviyoruz. Onu gezdirmeden duramıyorum. Kendim keyifsizim şuanda lakin tekrar de onu gezdirmeden duramıyorum” diye konuştu.

“Derince’nin maskotu”

Etraftaki insanların Nazlı’yı çok sevdiğini lisana getiren Aydın Erol, “Kimse olumsuz tepki göstermiyor. Mesela hayatında hiç keçi görmemiş çocukların ilgisini çekiyor. Hepsi çok seviyor. Nazlı Derince’nin maskotu. Yakınların bazen, ‘Evde keçi beslenir mi?’ diye soruyorlar. Bende, ‘Evde köpek besliyorlar, ben niçin keçi beslemeyeyim?’ diyorum. Bakımı da sıkıntı değil, severek yapıyorum. Zahireciden arpa ezmesi, arpa, yulaf ve mısır alıyorum onları yediriyorum. Çoklukla tok olduğu için dışarıda fazla otlamaz. Kilolu da Maşallah” tabirlerini kullandı.

“Nazlı bize Allah’ın bir emaneti”

Nazlı’yı çok sevdiğinin altını çizen Erol, “Onun sevgisini hissediyorum. Hanımım, ‘O seni tanıyor, sen onu tanıyorsun. Diğerini bilmez’ diyor. Yaratılanı beğenilen gör, yaratan da dolayı. Nazlı da bize Allah’ın bir emaneti” kelamlarına ekledi. – KOCAELİ

aydın haberleri – Mahallî

Aydın Erol, Kocaeli, Arpa, Meyyit, Mahallî, Haber

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.