Bu ilçede öğrenciler kaymakam ve başkan oluyor

Bu ilçede öğrenciler kaymakam ve lider oluyorBURSA Yenişehir Belediyesinin başlattığı uygulama, öğrencilere hayatları boyunca unutamayacakları …

06.01.2022
Bu ilçede öğrenciler kaymakam ve başkan oluyor

Bu ilçede öğrenciler kaymakam ve lider oluyorBURSA Yenişehir Belediyesinin başlattığı uygulama, öğrencilere hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşatıyor.

Bu ilçede öğrenciler kaymakam ve lider oluyor

BURSA Yenişehir Belediyesinin başlattığı uygulama, öğrencilere hayatları boyunca unutamayacakları bir gün yaşatıyor.

12. sınıf liderleri ortasından seçilen öğrenciler, bir günlüğüne belediye lideri, kaymakam, emniyet müdürü, jandarma kumandanı olarak ilçeyi yönetiyor. Hüma Hatun Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Pembenur Büyükkardeşler bir günlüğüne kaymakamlık koltuğuna oturdu. Büyükkardeşler, “Bugün kaymakamlığa birinci gittiğimde birkaç vatandaş geldi. Vatandaşların sıkıntılarını çözmeye ve onlara istikamet vermeye uğraştık. Daha sonra gezilecek yerleri gezdik, jandarma komutanlığına, ilçe emniyet müdürlüğüne ve okullara giderek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldık. Bizlere bu fırsatı sunan ilçe kaymakamımız Rahmi Köse’ye teşekkür ediyorum” dedi.

Bir günlüğüne Yenişehir Belediye Lideri olan Gevher Nesibe Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Hatice Sarıca ise, “Bugün sabah geldiğimde daire müdürleriyle tanıştım, okul öğretmenlerimiz ve müdürümüz de geldi onlarla konuştuk. Liderimizle birlikte Okullara gittik, öğrencilere test kitabı verdik. Belediye başkanlığı ise çok ağır ve güç bir iş. Liderimiz Davut Aydın’a bizlere verdiği bu unutulmaz deneyim için teşekkür ediyorum” dedi.

Yenişehir Belediye Lideri Davut Aydın, “Bundan yaklaşık 2.5 ay evvel 9, 10, 11 ve 12. sınıf liderleriyle yapmış olduğumuz toplantılar sonucunda, arkadaşlarımızın idarede ne üzere işler yapıldığını görmelerini istedik. Çeşitli kuruluşlarda müdürlükleri ve amirlikleri genç kardeşlerimiz temsil ediyor. Az evvel bugünkü kaymakamımız geldi ve temsili belediye liderimizi ziyaret etti. Tarım, ulusal eğitim müdürlükleri ve öteki kurumlarda ne üzere çalışmaların olduğunu görmeleri için bir uygulama başlattık. Bizler bu uygulamadan mutluyuz, bu çocuklar bizim çocuklarımız, sahip çıkmamız lazım. Umarım onlar da bu işten şad kalırlar” diye konuştu.

aydın haberleri / Fatih Ak – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.