Bu iddia doğruysa çok vahim! Rusya, 1945’ten beri görülen en büyük savaşı planlıyor

Dünya, Rusya-Ukrayna çizgisinde her dakika yükselen tansiyona odaklanırken, Münih Güvenlik Konferansı’na katılan İngiltere Başbakanı Boris …

20.02.2022
Bu iddia doğruysa çok vahim! Rusya, 1945’ten beri görülen en büyük savaşı planlıyor

Dünya, Rusya-Ukrayna çizgisinde her dakika yükselen tansiyona odaklanırken, Münih Güvenlik Konferansı’na katılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan tasa yaratan bir açıklama geldi. Rusya’nın Avrupa’da 1945’ten beri görülen kıymetli ölçüde savaşı planladığını belirten Johnson, ABD Lideri Joe Biden’ın kendisi başta olmak üzere batılı önderlerle istihbarat paylaşımı yaptığının da altını çizdi. Johnson, Rusya’nın Kiev’i çembere alacak biçimde bir istila planı hazırladığını söyledi.

2014 yılında Rusya’nın Kırım’ı ilhak etmesiyle alevlenen Moskova- Kiev tansiyonunda gergin bekleyiş devam ederken, İngiltere‘den kaygı yaratan bir açıklama geldi.

“1945’TEN BERİ GÖRÜLEN DEĞERLİ ÖLÇÜDE SAVAŞI PLANLIYORLAR”

Almanya‘da düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı’na katılan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Rusya’nın “Avrupa’da 1945’ten beri görülen kıymetli ölçüde savaşı planladığını” söyledi.

BIDEN’IN İSTİHBARAT PAYLAŞIMI YAPTIĞININ ALTINI ÇİZDİ

BBC’ye konuşan Johnson, ABD Lideri Joe Biden’ın kendisi başta olmak üzere batılı önderlerle istihbarat paylaşımı yaptığının da altını çizdi. Johnson, “Biden, bize istihbarat bilgilerini paylaştı ve Rusya’nın Ukrayna’nın başşehri Kiev’i çembere alacak formda bir istila planı hazırladığını söyledi” dedi. Johnson, Rusya’nın Donbas üzerinden Ukrayna’ya girmeyeceğine tersine Belarus üzerinden Kiev’i kuşatacağını lisana getirdi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson.

“İŞARETLER İŞGAL İÇİN HAZIRLIKLARIN BAŞLADIĞINI GÖSTERİYOR”

İngiltere Başbakanı Johnson, “Bütün işaretler işgal için hazırlıkların başladığını gösteriyor. Ben boyut olarak 1945’ten beri Avrupa’daki değerli ölçüde savaşla karşı karşıya kalacağımızdan korkuyorum” yorumunu yaptı.

“SADECE UKRAYNALILAR DEĞİL, GENÇ RUSLAR DA ÖLECEK”

Johnson yalnızca Ukraynalıların ölmeyeceğini, genç Rusların da öleceğine vurgu yaparak, kaybın her iki taraf için de büyük olabileceğini lisana getirdi.

Johnson ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.