Brezilya’da bilanço ağırlaşıyor! Sel felaketinde can kaybı 106’ya yükseldi

Brezilya’nın Pernambuco eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kayması felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 106’ya ulaştı …

01.06.2022
Brezilya’da bilanço ağırlaşıyor! Sel felaketinde can kaybı 106’ya yükseldi

Brezilya’nın Pernambuco eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve toprak kayması felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 106’ya ulaştı, kayıp 10 kişiyi arama çalışmaları sürüyor.

Brezilya‘nın kuzeydoğusundaki Pernambuco eyaletinde sel ve toprak kaymalarının yol açtığı felakette bilanço artıyor. Pernambuco eyalet hükümetinden verilen bilgilendirme argümanında, faciada can kaybının 106’ya yükseldiği, 10 kişinin kayıp durumda olduğu bildirildi.

“TÜM KAYIPLARI BULANA KADAR DURMAYACAĞIZ”

Eyalet Valisi Paulo Camara, önceliğin toprak kaymalarında ve sel sularında kaybolanları bulmak olduğunu söyleyerek, “Tüm kayıplarını bulana kadar durmayacağız” tabirini kullandı. Pernambuco’daki en az 24 belediye fevkalâde hal ilan ederken, 6 binden fazla kişi meskenini kaybetti yahut terk etmek zorunda kaldı. Ulusal Sivil Savunma tarafından verilen bilgilendirme argümanında ise eyalet başşehri Recife de dahil olmak üzere Pernambuco’da yeniden sel uyarısı yapıldı.

aydın haberleri / Dünya

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.