Boris Johnson’ın Babasına Cinsel Taciz Suçlaması

Brexit şampiyonu sağcı popülist Başbakan Boris Johnson’ın babası Stanley Johnson, mensubu oldukları Muhafazakar Parti’nin üst seviye bir bayan …

17.11.2021
Boris Johnson’ın Babasına Cinsel Taciz Suçlaması

Brexit şampiyonu sağcı popülist Başbakan Boris Johnson’ın babası Stanley Johnson, mensubu oldukları Muhafazakar Parti’nin üst seviye bir bayan milletvekili ve önde gelen bir bayan gazeteci tarafından parti kurultayında elle sarkıntılık yapmakla suçlandı. İ…

Brexit şampiyonu sağcı popülist Başbakan Boris Johnson’ın babası Stanley Johnson, mensubu oldukları Muhafazakar Parti’nin üst seviye bir bayan milletvekili ve önde gelen bir bayan gazeteci tarafından parti kurultayında elle sarkıntılık yapmakla suçlandı. Emekçi Partisi soruşturma daveti yaptı.

Boris Johnson'In Babasına Cinsel Taciz Suçlaması 1

Britanya’da Muhafazakar Partili Başbakan Boris Johnson’ın (BoJo) babası Stanley Johnson, iki bayan tarafından cinsel tacizle suçlandı. Suçlamada bulunanlardan biri, Muhafazakar Parti milletvekili Caroline Nokes.

Kamuoyuna duyurduğu için teşekkür

Boris Johnson'In Babasına Cinsel Taciz Suçlaması 2

Britanya Parlamentosu Bayan ve Eşitlik Komitesi Lideri Nokes, bugün 81 yaşında olan Stanley Johnson’ın 2003’teki Muhafazakar Parti kurultayında ‘elinden geldiğince sert halde kalçasına şaplak attığı’ iddiasını lisana getirdi. Ardından gazeteci Ailbhe Rea da Avrupa Parlamentosu üyeliği yapmış eski Muhafazakar Partili siyasetçinin 2019’daki parti kurultayında ‘kendisini avuçladığını’ söyledi.

New Statesman mecmuasında çalışan Rea, tweetinde, ‘Hiçbirimizin katlanmak zorunda olmadığı bir şeyi, hele de başbakanın babasından geliyorsa, kamuoyuna duyurduğu için Caroline Nokes’a minnettarım’ dedi.

‘O vakit bir şey yapmadığım için utanıyorum’

Boris Johnson'In Babasına Cinsel Taciz Suçlaması 3

Nokes, argümanını, dün gece Sky News’daki çeşitli partilerden bayan milletvekillerinin bayana yönelik şiddetle nasıl uğraş edileceğini tartıştığı programda lisana getirdi.

Bayan vekil, daha sonra 2010’da kazanacağı Romsey ve Southampton North koltuğuna mümkün adayken başına geleni şöyle anlattı: ‘Gerçekten değerli bir adamı hatırlıyorum, o sırada Muhafazakar Parti’nin Devon/Teignbridge adayıydı, elinden geldiğince sert biçimde gerime tokat atıp ‘oh, Romsey, çok hoş bir koltuğun var’ dediğini hatırlıyorum.’

Tacizcinin kim olduğu sorulduğunda, “Stanley Johnson bunu bana 2005 seçimlerinden evvel yaptı” yanıtını veren Nokes, ‘Hiçbir şey yapmadım ve bundan utanıyorum… artık olsa muhtemelen yapardım’ diye ekledi.

Sky News’un savla ilgili soru sorduğu Stanley Johnson, ‘Caroline Nokes’u hiçbir formda hatırlamıyorum, lakin buyrun, yeterli bahtlar ve teşekkürler’ dedi. Başbakanlık Sözcüsü, ‘tek tek bireylerle ilgili tartışmalara girmediklerini, Stanley Johnson ile ilgili açıklama yapmayacaklarını’ söyledi.

Kaynak: Onedio

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.