Bomba iddia: Murat Ongun’un başını Koç ailesi hakkında yazdıkları mı yedi?

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un vazifeden alınmasının yankıları sürerken, mevzuyla ilgili ortaya önemli bir sav atıldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun …

20.05.2022
Bomba iddia: Murat Ongun’un başını Koç ailesi hakkında yazdıkları mı yedi?

İBB Sözcüsü Murat Ongun’un vazifeden alınmasının yankıları sürerken, mevzuyla ilgili ortaya önemli bir sav atıldı. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Twitter hesabından Ali Koç’a yönelik yaptığı paylaşımın, aslında Ongun tarafından yapıldığı öne sürüldü. Bu olay sonrası İmamoğlu’nun Koç’tan özür dilediği ve çabucak sonrasında da İBB sözcülük ünitesini kapattığı öne sürüldü.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun yankı uyandıran Karadeniz çeşidi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Seyahat sırasında çekilip daha sonra yayınlanan bir fotoğrafta, İmamoğlu’nun gazeteciler Nagehan Alçı, Ertuğrul Özkök üzere isimlerle poz vermesinin akabinde, İBB Sözcüsü Murat Ongun’un gazeteci İsmail Küçükkaya aracılığıyla yaptığı açıklaması çok konuşuldu.

SÖZCÜLÜK ÜNİTESİNİ KAPATTI

Küçükkaya, Ongun’un, “Biz o tartışmaları önemsemiyoruz. Topu topu 200-300 kişinin kendi ortalarındaki yorumlarıdır. Nagehan Alçı o bölgede çok seviliyor. Biz fotoğrafın bütününe bakıyoruz” dediğini aktardı. Fotoğrafla başlayan tartışma bu açıklamayla alevlenirken, süreç İmamoğlu’nun vazifeye geldikten sonra oluşturduğu basın sözcülüğü makamını kapatmasına kadar geldi.

O TWEET’İ MURAT ONGUN MU ATTI?

Olayın yankıları sürerken bahisle ilgili önemli bir argüman ortaya atıldı. Ekrem İmamoğlu’nun İBB Sözcülüğü ünitesini kapatmak zorunda bırakan olayın ardında, kendi hesabından Murat Ongun tarafından atılan Koç ailesi tweeti olduğu sav edildi. İmamoğlu’nun Koç’a yönelik paylaşımında, “Koç Kümesi YK BV. Ali Koç’un açıklamasını dinledim. ‘İmamoğlu Koç Ailesi’nin Projesidir’ komplosunu yıktığı için teşekkürler. İktidara toz kondurmamasını topluluğun takdirine bırakıyorum. Fenerbahçe’nin her vakit yanındayım. Bu lisanın saygın Koç Ailesi’ne ziyan vermemesi dileğiyle” tabirleri yer almıştı. Ongun tarafından atıldığı öne sürülen tweet’ten birkaç gün sonra İmamoğlu’nun, Ali Koç’u şahsen ziyaret edip özür dilediği söylentileri dillendirilmişti. Kulislerde Ongun’un vazifeden alınmasının bu olay sonrası gündeme alındığı, hatta Koç’un İmamoğlu’na bunu koşul koştuğu konuşuldu.

Koç,Ongun,İmamoğlu’nun ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Aktüel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.