Bitkin haldeki şahini kurtaran vatandaş: “Hakkı Bulut’un kasetini dinleyince kendine geldi”

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir vatandaş bitkin halde tbirinciilerden kaçarken kurtardığı şahin cinsi yırtıcı kuşu …

29.12.2021
Bitkin haldeki şahini kurtaran vatandaş: “Hakkı Bulut’un kasetini dinleyince kendine geldi”

AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir vatandaş bitkin halde tbirinciilerden kaçarken kurtardığı şahin cinsi yırtıcı kuşu Tabiat ve Ulusal Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

NAZİLLİ, AYDIN (rehberaydin.com) – AYDIN (rehberaydin.com) – Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir vatandaş bitkin halde tbirinciilerden kaçarken kurtardığı şahin cinsi yırtıcı kuşu Tabiat ve Ulusal Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim etti. Şahini Nazilli’ye getirirken hırçınlaşması üzerine ünlü sanatçı Hakkı Bulut’un müziklerinden birini dinlettiğini söz eden şahıs, “Hayvana su verdik, suyu içince biraz kendine geldi. Hakkı Bulut’un kasetini dinleyince otomobilin içinde biraz daha kendine geldi” dedi.

Farklı olay Nazilli’ye bağlı kırsal Hamzallı Mahallesi’nde gerçekleşti. Kamyoneti ile portakal bahçesinden meskenine dönen 71 yaşındaki Recep Yener isimli vatandaş yol kenarında bir tbirinciinin şahine saldırdığını görünce aracını durdurarak çabucak yardıma koştu. Bitkin halde olması nedeniyle uçamadığını gördüğü şahini eline aldığı bir poşetle yakalamayı başaran Yener, “Portakal bahçemden dönerken, bu şahini yolda gördüm. Birer metre kadar ortayla uçup yere konuyordu. Bir süre kovaladıktan sonra yakaladım. Vaktinde çobanlık yaptım, hayvanın durumuna üzüldüm. Tbirinciiler kovalıyordu, onların elinden kurtardım. Hayvana evvel su verdim. Suyu içince biraz kendine geldi. Hakkı Bulut’un kasetini dinleyince otomobilin içinde biraz daha kendine geldi. Doğruyu söylüyorum, abartı yok. Bende hayvanı alarak belediyeye getirdim.” diye konuştu.

Nazilli Belediyesi önünde Tabiat ve Ulusal Parklar Müdürlüğüne götürülmek üzere Hayvanları Muhafaza Derneğine şahini teslim eden Recep Yener, hayvanı teslim ettiği sırada gözleri doldu. Epeyce duygulanan Yener’in bu davranışı takdir topladı. – AYDIN

aydın haberleri – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.