Birinciadım’ın kick boksçuları Ordu’dan 14 madalyayla döndü

Ordu’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılan Birinciadım Belediyesi kick boks atletleri 2 altın, 3 gümüş ve 9 bronz madalya ile …

30.01.2022
Birinciadım’ın kick boksçuları Ordu’dan 14 madalyayla döndü

Ordu’da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılan Birinciadım Belediyesi kick boks atletleri 2 altın, 3 gümüş ve 9 bronz madalya ile toplamda 14 madalya kazandı.

BİRİNCİADIM, SAMSUN (rehberaydin.com) – Ordu‘da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası’na katılan Birinciadım Belediyesi kick boks atletleri 2 altın, 3 gümüş ve 9 bronz madalya ile toplamda 14 madalya kazandı.

81 vilayetten 4 bin 300 atletin yarıştığı, yönetimci, antrenör ve hakemlerle birlikte 6 bin kişinin katıldığı kick boks turnuvası tamamlandı. Turnuvaya katılan Birinciadım Belediyesi atletlerinden İhtilal Aydın ve Atanur Yayla rakiplerini eleyerek altın madalya almaya hak kazandı.

Altınordu ilçesindeki Başpehlivan Recep Kara Spor Salonu’nda oynanan maçlarda dereceye giren atletlere madalyaları Vali Tuncay Sonel’in bununla bir arada ayrıyeten federasyon yetkilileri ile Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mustafa Genç tarafından verildi.

“Spora kıymet veren bir belediyeyiz”

İlçede yetişen gençlere imkan sağlayarak ulusal grup sportmeni olma hayallerine dayanak verdiklerini söyleyen Birinciadım Belediye Lideri Necattin Demirtaş, “Belediye olarak spora kıymetli ve büyük dayanaklar veren belediyeyiz. İki yıldır spor alanında önemli uğraşlar veriyoruz. Tesislerimizde yıl uzunluğu devam eden sportif kurslarımızla genç yeteneklerimizi ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımız için spor çok kıymetli. Birinciadım Belediyesi olarak gençliğin zinde ve azimli olarak yetişmesi ismine bir taraftan spor bir taraftan da toplumsal fkent aydın haberleriliyetlere devam edeceğiz. İlçemizden yetenekli atletler yetişerek büyük başarılara imza atıyorlar. Ben buradan her birine başka farklı teşekkür ediyorum. Genç atletlerimizi ve hocalarımızı canı gönülden tebrik ediyor ve muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Bugün olduğu üzere bundan sonra da spora ve atletlere dayanağımız sürecek” diye konuştu.

Kategori ve madalya sıralaması

Turnuvada “Büyük Bayan 60 kg K-1 Style” kategorisinde İhtilal Aydın altın madalya, “Genç Erkekler +94 kg Kick Light” kategorisinde Atanur Yayla altın madalya, “Büyük Bayan 48 kg Low Kick” kategorisinde Büşra Taştemir gümüş madalya, “Genç Bayan +70 kg Kick Light” kategorisinde Melis Avcı gümüş madalya, “Yıldız Bayan 50 kg Kick Light” kategorisinde Ezgi Avcı gümüş madalya, “Büyük Erkekler 71 kg Low Kick” kategorisinde Eyüp Kanca bronz madalya, “Büyük Erkekler 63,5 kg Low Kick” kategorisinde Bekir Karaömerlioğlu bronz madalya, “Genç Bayan 52 lg Full Contact” kategorisinde Ebru Yavuz bronz madalya, “Genç Erkekler 51 kg Full Contact” kategorisinde Ekrem Gülcan Turğul bronz madalya, “Genç Bayan 65 kg Kick Light” kategorisinde Elif Yağmur Akkuş bronz madalya, “Yıldız Bayan 46 kg Kick Light” kategorisinde Merve Su Turğul bronz madalya, “Yıldız Erkek 42 kg Kick Light” kategorisinde Baran Yavuz bronz madalya, “Yıldız Bayan 60 kg Point Fighting” kategorisinde Zehra Taflan bronz madalya, “Yıldız Erkek 65 kg Point Fighting” kategorisinde Hüseyin Emre Yıldırım bronz madalya kazandı. – SAMSUN

aydın haberleri – Spor

Birinciadım Belediyesi, Bronz Madalya, Birinciadım, Ordu, Spor, Haber

Kaynak: Haberler.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.